ביחד ננצח!
 1. ראשי
 2. עזרה
עזרה

שאלות נפוצות על האתר אוטובום

מכירת רכב באוטובום – זה בטיחותי, מהר ונוח. לפרויקט שלנו יש הרבה יתרונות: ללא תשלום, פרטיות, רב-תכליתיות, אפשרות לתקשר בתוך האתר. יש לנו ממשק ברור וחיפוש נוח לפי מאפיינים רבים. תוכלו תמיד להישאר בקשר, בכל עת להיכנס לצ'אט או לאיזור האישי.

למרות שאנו משתדלים לעשות את האתר מובן ונוח ככל האפשר, בעת השימוש בו עשויות לעלות שאלות. בעמוד הזה ריכזנו שאלות נפוצות מהמשתמשים שלנו ואת התשובות עליהן.

פרסום מודעות

רק משתמשים רשומים יכולים לפרסם מודעות. בעת ההרשמה יש להזין שם, מספר טלפון נייד וכתובת דוא"ל. אנו ממליצים למלא את כל המידע האישי שלכם בעמוד "פרופיל".

הכללים שלנו לפרסום מודעות הם מאוד פשוטים: פרסמו מודעות כפי שהייתם רוצים לראות אותן אם הייתם קונים בעצמכם. בתחתית העמוד הזה תמצאו כמה טיפים לפרסום נכון של מודעה.

כן, אנו מפרסמים את המודעות בחינם. רק שירותים נוספים לקידום המודעה שלכם עולים כסף.

סביר להניח שהוגבלתם בפרסום מודעות בחינם בגלל הפרה שיטתית של כללי האתר שלנו. אם לא להפיר כללים, לא תהיה הגבלה.

על בסיס מספר הרישוי נוכל לבדוק ולפרסם מהר את המודעה שלכם, וכן להשלים אותה עם מידע מרבי לגבי מפרט האבזור ומאפיינים אחרים של הרכב, גם אם אינכם זוכרים אותם.

אל דאגה. אם הדגם, הגרסה או רמת הגימור שלכם לא מופיעים ברשימה, בחרו נתונים דומים ומלאו את הנתונים המדויקים בתיאור המודעה. בעת בדיקת המודעה נתקן ונשלים את הכל. במקרה כזה נוכל לעזור רק אם ציינתם את מספר הרישוי של הרכב.

ייתכן שבעת העלאת התמונות לא תראו מיד שלוחית הרישוי הוסתרה בהן. אין מה לדאוג. כל המודעות נבדקות על-ידי העורכים שלנו לפני פרסום, כולל התמונות. כל מספרי הרישוי בכל מודעה יהיו מוסתרים בעת פרסום. אם מצאתם מספר רישוי לא מוסתר, אנא צרו איתנו קשר בצ'אט התמיכה הטכנית.

לאחר הגשה ופרסום המודעה תוכלו לערוך אותה. לשם כך עברו לאזור האישי. בתפריט "המודעות שלי" ליד המודעה הדרושה לחצו על הכפתור "עריכה".

אנו מפרסמים מודעה באתר לתקופה של עד 60 ימים. לאחר תקופה זו, אם לא תבצעו פעולה כלשהי, המודעה תוארך אוטומטית ל-60 ימים נוספים.

חיפוש מודעות

אם ראיתם במודעה שלכם מספר טלפון אחר, אל תדאגו. הקונה שיתקשר למספר הטלפון הזה יופנה אוטומטית למספר הטלפון שלכם. אוטובום משתמש באופן סלקטיבי במספרי טלפון וירטואליים ממלאי המספרים האישי שלנו כדי לבדוק את היעילות של פרסום המודעות ולעקוב אחר כמות המעוניינים במודעה.

עליכם להגדיר בחיפוש את המאפיינים של הרכב שלכם, אז תראו את המודעה. היא תהיה מסומנת בסמל מיוחד.

המודעות והחיפושים השמורים נמצאים בתפריט העליון בעת גלישה ממחשב או בתפריט התחתון בגרסה לסמארטפון. כדי להסיר מודעה מהרשימה, בחרו "רכבים" ולחצו על סימן הלב. כדי להסיר חיפוש שמור, בחרו "חיפושים" ולחצו על סימן פח האשפה.

ניתן לקבל התראות על מודעות ספציפיות ועל רשימות של מודעות בתוצאות החיפוש. כדי לעקוב אחר מודעה ספציפית צריך ללחוץ על סימן הלב בעמוד תוצאות החיפוש או בעמוד המודעה עצמה. כדי לעקוב אחר רשימה של מודעות צריך ללחוץ על הסימן "זכוכית מגדלת עם לב" בעמוד תוצאות החיפוש.

ניתן להשוות מודעות וכן רכבים ספציפיים מהקטלוג שלנו. לשם כך צריך ללחוץ על האייקון "להשוות" של אותם רכבים או מודעות שברצונכם להשוות ביניהם. לאחר מכן, בתפריט תמצאו את אותו האייקון, לחצו עליו והשוו רכבים ומודעות. שימו לב שניתן לשנות את סדר הרכבים בעמודות ההשוואה וכן לראות רק את ההבדלים.

איזור אישי

בעת ההרשמה עליכם להזין את מספר הטלפון הנייד הישראלי שלכם, שם פרטי וכתובת דוא"ל. לאחר ההרשמה אל תשכחו לבדוק את הדוא"ל ולאמת את הכתובת.

קונים בוטחים יותר במוכרים שלא מסתירים מידע. הקפידו למלא את כל הנתונים בפרופיל ולהעלות תמונה.

אם איבדתם גישה למודעה שלכם, עליכם להיכנס שוב לאזור האישי. לשם כך הזינו את מספר הטלפון הנייד שציינתם בעת ההרשמה. אם אין לכם גישה לטלפון הנייד, צרו איתנו קשר ולאחר אימות נוכל להחזיר את הגישה דרך כתובת הדוא"ל שלכם.

אם לא קיבלתם שיחה ולאחר מכן לא קיבלתם קוד כניסה, אנא צרו איתנו קשר ונשתדל לעזור.

כדי להסיר מודעה היכנסו ל"מודעות שלי" באיזור האישי ולחצו על הכפתור "להסיר" ליד המודעה. על תשכחו לציין את סיבת המחיקה ואת המחיר שבו מכרתם את הרכב, אם זו הסיבה להסרה.

לנוחיותכם, אנו שומרים את סטטיסטיקת הצפיות של כל מודעה. הנתונים מוצגים כתרשים בעמוד "המודעות שלי".

תבדקו את הבלוק "פרטי קשר" במודעה (אזור אישי > המודעות שלי > עריכה > פרטי קשר): ייתכן שציינתם שאינכם רוצים להשתמש בצ'אט ולקבל הודעות באתר. בנוסף, יכול להיות שהמודעה שלכם אינה מבוקשת או נמצאת נמוך מדי בתוצאות החיפוש ולא מופיעה במקומות הראשונים. כדי לשפר את מיקום המודעה השתמשו בשירותים נוספים בתשלום.

כדי להגדיל את הצפיות ולהאיץ את המכירה, השתמשו בשירותים נוספים בתשלום. השירותים הנוספים יאפשרו להכפיל את מספר הצפיות מפי 3 עד פי 20, בהתאם לשירות.

חסימת מודעות

הודעה כזו בעת דחיית מודעה אומרת שרכב כזה כבר נמצא באתר שלנו ונמכר על-ידי מוכר אחר.

הודעה כזו בעת דחייה אומרת שכבר פרסמתם מודעה זהה באתר.

אם בעת בדיקת המודעה העורכים שלנו ימצאו אותה חשודה, אנו נדחה אותה ונבקש לשלוח נתונים נוספים.

אם תחליטו להוריד את מחיר הרכב יותר מדי כדי למשוך יותר קונים, אנו נדחה את המודעה ותקבלו הודעה על כך. אסור לציין מחיר נמוך מהאמיתי במודעה.

הודעה כזו בעת דחייה אומרת שלפי הנתונים שלנו הרכב שפרסמתם כבר נמכר.

עבור חברות

אם לא מצאתם את החברה שלכם בקטלוג, תוכלו להוסיף אותה אלינו. לשם כך היכנסו ל"פרופיל" באיזור האישי, לחצו "לשנות לחשבון חברה" ועקבו אחר ההוראות.

דף הנחיתה הוא כמעט אתר שלם משלכם, בו מוצגים כל הרכבים שלכם, מסופר בפירוט על החברה והשירותים שהיא מספקת ונמצאים פרטי הקשר ותמונות. את הקישור לעמוד אפשר לפרסם בפייסבוק, באינסטגרם ואפילו לשים על כרטיס ביקור. למידע נוסף, כתוב לנו בצ'אט התמיכה הטכנית.

אם אתם מקושרים לחברה באתר שלנו, תוכלו תמיד לשנות כל מידע שתרצו דרך צ'אט התמיכה הטכנית. אם אינכם מקושרים לחברה באתר, עליכם לעבור תחילה את ההליך הזה. צרו איתנו קשר בצ'אט התמיכה הטכנית ונעזור לכם במהירות.

מטעמי נוחות ואבטחה ניתן לתת גישה נפרדת למנהל האחראי על פרסום מודעות באתר שלנו. כל המודעות המפורסמות על-ידי המנהל יהיו קשורות לחברה שלכם.

אין לנו הגבלות על כמות המודעות. עם זאת, בהתבסס על ניסיון והגיון, אנו מבינים שאדם פרטי לא יכול למכור 5 מכוניות משלו בבת אחת. אם אתם מנהלים עסק עצמאי או סוכנות – רשמו לנו על כך. לא צריך לפרסם מודעות במסווה של מוכר פרטי אם אתם סוכנות או עוסקים בפליפינג.

התמונות צריכות להראות את הרכב במלוא הדרו. צלמו לפחות 10 תמונות מזוויות שונות. מאוד חשוב לצלם את תא הנוסעים, תא המטען ופרטים מעניינים ספציפיים בחלל הפנימי. אסור להוסיף לוגו החברה שלכם בתמונה (לא נוגע לפרסום על מסגרות של לוחיות רישוי), מספרי טלפון וכל מידע אחר שאינו קשור לרכב הספציפי במודעה.

אנו מאפשרים לכתוב על השירותים הנוספים שלכם (סוגי מימון, טרייד-אין) אך ורק אם בנוסף לכך התיאור מכיל את כל הפרטים על הרכב הספציפי במודעה. אם נתונים אלו יהיו חסרים – פרסומת השירותים הנוספים שלכם תימחק. כמו כן, אסור להשתמש באמוג'יס בתיאור.

יש שתי אפשרויות למה אין לכם צ'אט כזה. הראשונה: בעת פרסום המודעה ציינתם בעצמכם שאינכם רוצים לקבל הודעות ולהתכתב עם קונים בצ'אט. השנייה: העורכים שלנו חסמו את היכולת שלכם להשתמש בצ'אט. במקרה השני, תוצג הודעה על הסיבות לחסימה.

ניתן להגדיר מסירה שבועית של סטטיסטיקת הצפיות על המודעות שלכם באתר. אנו מציעים שתי אפשרויות: בדוא"ל וב-SMS. כדי להגדיר את האפשרויות הנוחה בשבילכם עברו אל "אזור אישי > פרופיל".

טיפים

 • מלאו כמה שיותר תוכן בכל השדות
 • ציינו את המחיר האמיתי
 • תעלו הרבה תמונות מזוויות שונות, שטפו מראש את הרכב ונקו את הפנים
 • אל תציבו סמלים, מספרים וטקסטים זרים על התמונה. הדבר יגרום לדחיית המודעה ומחיקת התמונות המפירות את הכללים
 • אין צורך להסתיר את מספר הרישוי של הרכב בתמונות. אנחנו נטפל בזה
 • תרשמו תיאור מקיף ומעניין
 • תהיו זמינים, אל תתעלמו משיחות והודעות
 • דברו בנימוס ואל תמסרו מידע שגוי
 • אל תציבו מחיר גבוה. אם אתם רוצים למכור מהר – תנמיכו את המחיר
 • תשנו את המחיר מעת לעת. כך תקבלו יותר צפיות והוספות ל"נבחרים"
 • הקדישו זמן לפרופיל שלכם. העלו תמונה אמיתית, רשמו את שמכם האמיתי ואת אזור המגורים. כך תעוררו יותר אמון
 • תציינו בתיאור שאתם פתוחים למיקוח. אפילו הנחה קטנה תמשוך כל אדם
 • השתמשו בסכומים עם מעט אפסים. מחקרים פסיכולוגיים הראו שתשומת הלב של האדם מתמקדת במגוון ספרות. לדוגמה, במקום בדיוק 100,000 ש"ח, עדיף 98,200

הכללים המלאים לפרסום מודעות באתר אוטובום