פורד מונדאו היא מכונית משפחתית גדולה שיוצרה על-ידי פורד בין השנים 1993-2022 עבור השוק האירופי. נחשבת לאחת המכוניות הטובות בסגמנט: היא מרווחת, עמוסה בטכנולוגיות ומגיעה עם מגוון רחב של מערכות הנעה, כוללת עוצמתיות מאוד והיברידיות. זמינה במרכבי סדאן, ליפטבק וסטיישן. פורד מונדיאו סדאן סופקה רשמית לישראל במשך תקופה ארוכה
פורד מונדאו. דור 5, מתיחת פנים שנת 2019
אוטובום

פורד מונדאו. דור 5, מתיחת פנים שנת 2019

פורד מונדאו. דור 5, מתיחת פנים שנת 2019

פורד מונדאו היא מכונית משפחתית גדולה שיוצרה על-ידי פורד בין השנים 1993-2022 עבור השוק האירופי. נחשבת לאחת המכוניות הטובות בסגמנט: היא מרווחת, עמוסה בטכנולוגיות ומגיעה עם מגוון רחב של מערכות הנעה, כוללת עוצמתיות מאוד והיברידיות. זמינה במרכבי סדאן, ליפטבק וסטיישן. פורד מונדיאו סדאן סופקה רשמית לישראל במשך תקופה ארוכה. בסקירה זו נדבר על מתיחת הפנים האחרונה של הדור החמישי, שהתקיימה בשנת 2019.

פורד עדכנה את המכונית המשפחתית הפופולרית, העניקה לה עיצוב חדש ויותר אופציות… כדי בהמשך להיפרד ממנה. באפריל של 2022 המונדאו האחרון במרכב סדאן ירד מפס הייצור במפעל בוולנסיה. כאן הסתיים סיפורו של הדגם, שצבר יותר מ-20 פרסים במספר מדינות וזכה לסטטוס של מכונית משפחתית עולמית.

עיצוב חיצוני

לפורד מונדאו 2019/2020 העניקו עיצוב מעודן יותר, עד כמה שזה אפשרי לרכב משפחתי. בין אלמנטים חדשים – גריל, רצועות כרום אופקיות, גימור מרכב שחור אופציונלי ופגוש קדמי אגרסיבי יותר. מאחור, את הפנסים האחוריים החדשים חוצה פס כרום העובר לכל רוחב מכסה תא המטען.

עולם פנימי

פורד מונדיאו החדש כרגיל מציע מרווח נדיב, חלוקת מקומות רציונלית ותא מטען גדול: 0,4 מ"ק עם המושבים במצב רגיל ו-1,5 מ"ק עם מושבים אחוריים מקופלים. לרשימת האופציות הוסיפו כמה אופציות מתקדמות מאוד:

  • בורר הילוכים מסתובב, בשל העובדה שמונדיאו החדש קיבל תיבת 8 הילוכים אוטומטית חדישה;
  • מערכת בקרת שיוט אדפטיבית חדשה עם יכולת להמשיך בתנועה לאחר עצירה מוחלטת;
  • פונקצית הגבלת מהירות עם זיהוי תמרורים, המערכת החכמה יכולה לשנות את המהירות באופן אוטומטי בהתאם לתמרורי המהירות.

מנועים

המכונית המעודכנת מצוידת במנוע דיזל Ford EcoBlue חדש בנפח 2,0 ליטר המפיק 148 או 187 כ"ס. כל גרסת דיזל מוצעת עם מערכת הנעה כפולה. בנוסף לכך, ישנו מנוע בנזין EcoBoost בהספק 163 כ"ס וכן מערכת היברידית חדשה המשלבת מנוע בנזין 2 ליטר ומנוע חשמלי, ההספק הכולל הוא 184 כ"ס.

איזה מונדאו תבחרו: בנזין, דיזל או היברידי?
45 קולות