קרוסאובר רנו ארקנה. סוד עבור הנבחרים

רנו ארקנה 2018. מרכב, צורה. רכב שטח 5 דלתות, 1 דור

רנו ארקנה – קרוסאובר קומפקטי מאת החברה Renault. הופעת הבכורה של הדגם התקיימה ברוסיה, בתצוגת הרכב הבינלאומית במוסקבה באוגוסט 2018. דגם זה הינו חלק מהיצע דגמים הגלובלי של המותג, הוא מבוסס על פלטפורמת B0 לאחר מודרניזציה יסודית שהעניקה חיים לרכבי המותג דאצ'יה. הייצור ההמוני ראשית התחיל במפעל "רנו רוסיה", לאחר מכן הקרוסאובר התחיל להגיע גם לשווקים אחרים. בספטמבר 2020 הוצגה הגרסה עבור שוק אירופה של רנו ארקנה. בחלק מהמדינות האירופיות הקרוסאובר נמכר תחת השם רנו מגאן קונקווסט.

מעניין

השם "ארקנה" נגזר מהמילה הלטינית "arcanum", שפירושה "סוד".

מבחוץ

הגרסה האירופאית של רנו ארקנה נבדלת מהרוסית בכל הפחות בכך שהיא בנויה על פלטפורמת CMF-B (משמשת גם את הדור הראשון של רנו קפצ'ור האירופאי). בסיס הגלגלים זהה, וכן החזות, והרכבת הדגם מתבצעת במפעל Renault Samsung Motors בקוריאה הדרומית. מימדי הקרוסאובר (משתנים בהתאם לשוק): אורך 4545-4568 מ"מ, רוחב 1802-1821 מ"מ, גובה 1565-1576 מ"מ. בסיס הגלגלים – 2720 מ"מ. נפח תא המטען – 480 או 513 ליטר בהתאם לגרסה (קטן יותר בהיברידית), עם מושבים אחוריים מקופלים הנפח צומח כמעט עד 1300 ליטר. מרווח הגחון של גרסאות הנעה כפולה הוא 205 מ"מ.

תא נוסעים ואבזור

רנו ארקנה החדש מציע מפרט אבזור עשיר למדי – פנסי LED, לוח מחוונים דיגיטלי, בקרת אקלים עם טיהור אוויר. בנוסף מוצעים סאנרוף, מושבים קדמיים חשמליים עם חימום וחימום הגה. את הסאונד היוקרתי מספקת מערכת שמע מבית Bose.

מערכות הבטיחות בקרוסאוברים הבסיסיים עבור השוק האירופאי כוללות מכלול סטנדרטי של מערכות בקרת תנועה: ABS, ESP, סיוע בזינוק בעליה, מערכת למניעת התנגשות עם פונקציית בלימה אוטונומית. יתר על כן, הרכב יכול להציע מערכות זיהוי תמרורים ושליטה באור גבוה. בין אופציות ישנן מערכות ניטור שטחים מתים וסיוע בחנייה.

מנועים ושאסי

רנו ארקנה שנת 2020/2021 בשני מנועים. הראשון – H4M אטמוספרי בנפח 1,6 ליטר, כבר ידוע מדגמי רנו וניסאן אחרים, מפיק 114 כ"ס ו- 156Nm. השני – מנוע טורבו חדש לחלוטין Renault H5H מהפיק 150 כ"ס ו- 250Nm של מומנט. מנוע זה פותח בשיתוף פעולה על ידי מהנדסי רנו ודיימלר. ארקנה עם מנוע 1,3 ליטר מיוצר עם גיר רציף והנעה קדמית בלבד, גרסת 1,6 ליטר מגיעה עם הנעה קדמית ותיבת 5 הילוכים ידנית, קדמית עם גיר רציף, והנעה כפולה עם 6 הילוכים ידנית. לדגם הנעה קדמית של ארקנה מתלים אחוריים עצמאיים למחצה, בזמן שגרסת הנעה כפולה זכתה למערך רב חיבורי. מלפנים – מתלים עצמאיים, תמוכות מקפרסון.

נוסף על כך, ישנו גם דגם היברידי E-TECH Hybrid המצויד במנוע בנזין 1,6 ליטר 92 כ"ס, בסטרטר-גנרטור חשמלי ובמנוע חשמלי המובנה לתוך התמסורת בהספק 49 כ"ס (36 קילוואט). ב- 80% מהנסיעות בעיר הקרוסאובר יכול להסתדר ללא מנוע בעירה פנימית, וצריכת הדלק הינה 4,4 ליטר ל- 100 ק"מ בלבד. יש גם מנוע בנזין טורבו 1.3 TCe המפיק 140 או 160 כ"ס, לו משודכת תיבת 7 הילוכים רובוטית כפולת מצמדים. גרסאות כאלה מצוידות במערכת היברידית קלה, וההנעה היא קדמית בלבד.

אהבת/ה את ארקנה?

מכוניות צרפתיות

רנו קאפטור 2020. מרכב, צורה. רכב שטח 5 דלתות, 1 דור, שדרוג 1

רנו קפצ'ור. קפצ'ור, אך לא אותו אחד

על מנת לשמח את הצרכנים ולבלבל את העתונאים, רנו החליטה להשיק שני קפצ'ורים. ההבדל הוא באות הראשונה, בפלטפורמה ו... קראו בהמשך!

  • סקירות
ועוד עבור מכוניות צרפתיות