דאצ'יה לודג'י סטפוויי. מיניוואן "שטחי"

דאצ'יה לודג'י סטפווי 2017. מרכב, צורה. מיניוואן, 1 דור, שדרוג 1

דאצ'יה לודג'י – קומפקט-ואן בעל 7 מקומות עם מרווח גחון מוגדל, נמצא בייצור משנת 2012. המיניוואן מבוסס על פלטפורמת B0 מוארכת, וכפי שאפשר לנחש, הינו קרוב משפחה של לוגאן וסנדרו, וחלל הפנים לקוח מדאסטר – ככה נוצר לודג'י. וגרסת לודג'י סטפוויי – חלק מהסדרה ה"שטחית" של המותג: דגמי Sandero Stepway, Lodgy Stepway, Dokker Stepway. דאסטר עומד בפני עצמו בהיותו קרוסאובר לכל דבר. השם "לודג'י" נגזר מהמילה האנגלית "lodge" שפירושה בית קטן, ובכך מצביע המימדים הקומפקטיים והפונקציונליות של ה- MPV.

דאצ'יה לודג'י סטפוויי – מיניוואן זול קטגוריית M בעל מנוע קדמי רוחבי, הנעה קדמית, 5 דלתות וחמישה/שבעה/שמונה מקומות, אשר נחשף בתצוגת הרכב הפריזאית בשנת 2014, אך נכנס לייצור המוני הרבה יותר מאוחר – בשנת 2017. רכב זה לא נמכר רשמית בישראל, בניגוד לאחיו מהסדרה ה"שטחית" סנדרו סטפוויי – האצ'בק 5 דלתות 5 מקומות בעל מרווח גחון מוגדל.

Dacia Sandero Stepway 2020. Hatchback 5-door, 3 generation.
חשוב

אנו ממתינים בקוצר רוח לנחיתת הדור השלישי (שנת 2020) של דאצ'יה סנדרו סטפוויי בארץ. לו יהיה מרווח גחון כמו לרכב שטח אמיתי – 201 מ"מ סטנדרטי ו-174 מ"מ תחת עומס מלא. ההאצ'בק יצויד במנוע 1,0 ליטר בסיסי ללא מגדש בהספק 65 כ"ס ובתיבת 5 הילוכים ידנית. הגרסאות המתקדמות יקבלו מנוע 1,0 טורבו בהספק 90 כ"ס ועם אפשרות בחירה בין תיבת 6 הילוכים ידנית או רציפה. אולם תהיה גרסה נוספת, החסכונית ביותר, עם מנוע TCe 100 ECO-G הפועל על בנזין וגז טבעי נוזלי.

חזות

בהשוואה לגרסאות הבסיסיות של לודג'י ודוקר, גרסת לודג'י עם התוספת "Stepway" בשם כוללת מספר הבדלים: פגוש קדמי ואחורי בצבע המרכב, תוספות על החלק התחתון של הפגושים בצבע כסוף, פנסי ערפל קדמיים עם מסגור דקורטיבי, כיסויים על מראות הצד ומולדינגים הגנתיים המקיפים את המרכב. יתר על כן, מותקנים חישוקי סגסוגת קלה 16 אינץ'. ניתן לבחור בין חמישה צבעי מרכב, כולל גוון בלעדי עבור רמת הגימור סטפווי – תכלת אזוריט.

תא נוסעים

דאצ'יה לודג'י סטפוויי החדש מיוצר בגרסאות 5 ו-7 מקומות. המושבים הינם בעלי גימור מיוחד, קווי תפירה בצבע תכלת וכיתוב "Stepway". הצבע הכחול מצוי גם בעיצוב הפאנל הקדמי. נפח מטען המינימלי בגרסת 7 מקומות של המיניוואן – 207 ליטר, בדגם 5 מקומות עם שתי שורות מושבים – 827 ליטר. כאשר כל המושבים האחוריים מקופלים הנפח צומח עד 2617 ליטר.

החלק הטכני

בכל הנוגע למכלולים,לודג'י סטפוויי 2021 זהה לדגם המקור: מנוע בנזין חדש בנפח 1,2 ליטר. הודות למגדש טורבו והזרקת דלק ישירה יחידת הכוח מסוגלת להפיק 116 או 131 כ"ס. כמו כן, מוצעים מנוע 1,6 ליטר בנזין בהספק 102 כ"ס ושני טורבו-דיזלים באותו נפח של 1,5 ליטר. נקראים הם dCi 107 ו- dCi 116, המספרים מציינים את ההספק. לכל המנועים משודכת תיבת 5 הילוכים ידנית. הנעה – קדמית בלבד, כדי להימנע מיצירת תחרות לדאסטר. דאצ'יה לודג'י סטפוויי החדש – חסכוני למדי: מנוע בנזין 1.2 TCe בהספק 115 כ"ס צורך 5,7 ליטר ל- 100 ק"מ, דיזל 1.5 dC בהספק 110 כ"ס – 4,4 ליטר ל- 100 ק"מ.

מפרט אבזור הבסיסי או אופציונלי (בהתאם לגרסה) כולל מזגן, מערכת מולטימדיה עם ניווט, בקרת שיוט, חיישני חנייה אחוריים. בחלק האחורי של תא הנוסעים הופיעו כיסים נוספים עבור חפצים קטנים. הגרסה הבכירה מצוידת במערכת סיוע בחנייה ברוורס, במערכת מולטימדיה בעלת מסך מגע 7 אינץ', בבלוטוס ובהגה רב תכליתי.

איזה Stepway תבחר/י?

משפחתיות

לקסוס GX – "פראדו" מגונדר

לקסוס GX – "פראדו" מגונדר

חוקרים את הביוגרפיה ועץ השורשים של רכבי השטח היפנים מאת טויוטה ולקסוס: טויוטה פראדו ולקסוס GX – על מה מדובר ומה ההבדלים.

  • סקירות
לקסוס LX. אלגנטי ומוכשר לשטח

לקסוס LX. אלגנטי ומוכשר לשטח

האולדסקולי ביותר בין כל רכבי השטח היוקרתיים בעולם. ובגלל זה גם האהוב ביותר. קלאסיקת שטח אמיתית.

  • סקירות
ועוד עבור משפחתיות