קיה טלורייד. אמריקאי אמיתי

קיה טלורייד. אמריקאי אמיתי

קיה טלורייד הוא קרוסאובר בגודל מלא מאת המותג דרום-הקוריאני Kia Motors, נמצא בייצור החל משנת 2019, בקיץ 2021 עבר מתיחת פנים. נקרא על שם עיירה במדינת קולורדו הציורית (ארה"ב), מאחר שהוא מיועד עבור ארה"ב. גם המראה שלו מצביע על זיקה לארה"ב. בתחרות "מכונית עולם לשנת 2020" (World Car of the Year, WCOTY) טלורייד עקף את כולם, בין היתר את מאזדה 3 ו-CX-30. ננסה לברר בפירוט בזכות מה זכה הרכב בתואר יוקרתי.

דור ראשון

הקונספט הראשון של טלורייד נחשף לקהל הנכבד בתצוגת רכב בינלאומית של צפון-אמריקה בשנת 2016. רכב במימדים בינוניים הכיל שלוש שורות מושבים המיועדות לשבעה נוסעים. טלורייד הראשון הורכב על גבי פלטפורמה משוכללת של רכב הפנאי סורנטו וירש ממנו את המנוע V6 עם הזרקה ישירה בנפח 3,5 ליטר ועם הספקבסך 270 כ"ס. מנוע הבנזין פועל בשילוב עם מנוע חשמלי בהספק 130 כ"ס. הדלתות נפתחות בצורה לא שגרתית – הקדמיות נפתחות כרגיל והאחוריות – לכיוון הנגדי. הקונספט היו נטול קורה מרכזית. העיצוב הבלתי שגרתי פותח על ידי טום קרנסון במרכז העיצוב האמריקאי של Kia בקליפורניה.

הייצור הסדרתי החל בשנת 2019 במפעל אמריקאי, הדגם אינו משווק בקוריאה עצמה. בבסיס הדגם הסופי של טלורייד מוצבת פלטפורמה משוכללת של Santa Fe עם מבנה טיפוסי לקרוסאוברים: מנוע רוחבי, מתלי מק'פרסון מלפנים, מערך רב חיבורי מאחורה. טלורייד הינו הרכב הגדול ביותר של המותג: אורך המרכב – 5,001 מ"מ, רוחב – 1,989 מ"מ, גובה – 1,750 מ"מ, בסיס גלגלים – 2,900 מ"מ. מרווח הגחון של הקרוסאובר – 203 מ"מ במצב סטנדרטי. לדגם הבסיסי תצורת 7 מקומות, אבל תמורת תשלום נוסף ניתן לקבל שני מושבים נפרדים נוחים יותר במקום הספה האחורית. באשר לתא המטען, נפחו נע בין 510 ליטר עד 2 קוב בהתאם לפריסת השורות האחוריות.

"מכונית עולם לשנת 2020" (World Car of the Year, WCOTY) טלורייד עקף את כולם, בין היתר את מאזדה 3 ו-CX-30. ננסה לברר בפירוט בזכות מה זכה הרכב לתואר יוקרתי.

עבור הקרוסאובר הגדול זמין מנוע אחד בלבד – V6 אטמוספרי בנפח 3,8 ליטר. הודות להזרקה ישירה ולתזמון שסתומים משתנה, הוצלח להפיק ממנו 291 כ"ס (בעת 6,000 סל"ד) ו-355Nm של מומנט (בעת 5,000 סל"ד). תמסורת היא תיבת 8 הילוכים אוטומטית, צורת ההנעה היא קדמית. בתור אופציה זמינה מערכת הנעה כפולה המקורית HTRAC, שבה הסרן האחורי משתלב באמצעות מצמד רב דיסקי אלקטרו-מגנטי.

קיה טלורייד החדש מאובזר כראוי. המפרט כולל סט כריות אוויר מלא, מערכות בקרת יציבות, בקרת אקלים, דלת מטען חשמלית, בקרת שיוט אדפטיבית המסוגלת לעקוב אחר גבולות הנתיב ולשמור על מרחק. תא הנוסעים יישמח בריפוד עור, חימום מושבים, וכן במערכת מולטימדיה התומכת בחיבור לשני סמארטפונים בו זמנית.

מתיחת פנים 2021

העדכון בשנת 2021 היה קליל, שכן הדגם עוד לא מיוצר זמן רב מספיק. קיה טלורייד שנת 2021/2022 קיבל גריל מעודכן, עליו מוטבע לוגו גדול יותר. רמת הגימור הבסיסית החלה לכלול בקרת אקלים, טייס אוטומטי למחצה ומסך גדול של מערכת המדיה 10,25 אינץ' (קודם לכן הותקן בגרסאות היקרות בלבד) במקום 8 אינץ'.

איזה מבין קרוסאוברים אמריקאים של מותגים אסייתיים הכי מדבר אליך?

ג'יפים גדולים

חוול H9. בהשראת לנד קרוזר

חוול H9. בהשראת לנד קרוזר

רכב השטח הגדול הזה הוא יורש המסורות המהוללות של לוחמי השטח הקודמים: שלדת סולם, סרן חי אחורי, נעילת דיפרנציאל. הרכב קיבל מעמד של דגם גלובלי.

  • סקירות
ועוד עבור ג'יפים גדולים