קרוסאובר וינפאסט VF8. דור ראשון 2022

קרוסאובר וינפאסט VF8. דור ראשון 2022

וינפאסט VF8 הוא קרוסאובר חשמלי בגודל בינוני. הייצור שלו החל בוייטנאם בפברואר 2022. במקור הדגם נקרא VF32 ובהמשך שמו הוחלף ל-VF e35. לכן, לא יהיה כל כך נכון לקרוא לו דגם הדור הראשון, ליתר דיוק הדור הראשון בשם זה. כל הרכבים החשמליים של המותג הווייטנאמי VinFast (יש כבר שלושה), מיוצרים על גבי פלטפורמה מודולרית משלהם. המותג שואף לעקוף את טסלה ולהשתלט על השוק העולמי. כל מכונית של VinFast מגיעה עם 10 שנות אחריות או עם קילומטראז' של 200,000 ק"מ לפחות. האחריות כוללת הכל, מלבד הסוללות והג'נטים. בקרוב אנו מצפים להגעתו של וינפאסט VF8 לישראל. הוא יוצג בחסותה של חברת BEV Motors, שנוסדה על-ידי יבואני "דלק מוטורס" ו"צ'מפיון מוטורס" לשעבר.

הידעתם?

החברה הוייטנאמית באה ברוח קרבית: היא מתכוונת להשתלט על נתח נכבד מהשוק ולשם כך פתחה מטה חדש בלוס-אנג'לס. שלב הבא הוא בנייתו של מפעל משלה בקליפורניה. הרכבים יימכרו בארה"ב ובקנדה בסוף שנת 2022, בהתחלה אלה יהיו רכבים מתוצרת וייטנאם ובהמשך מתוצרת מקומית. VinFast מקבלת הזמנות ל-VF8 החל מספטמבר 2021 בשוק הפנימי בווייטנאם. באירופה ובאוסטרליה VF8 צפויה להגיע ליבואנים ביוני 2022.

עיצוב חיצוני

וינפאסט VF8 שנת 2022 שייך לסגמנט הפרימיום. העיצוב החיצוני שלו פותח על-ידי מעצבי סדנת Pininfarina, בדיוק כמו העיצוב של הדגם הבסיסי יותר VF6 ושל הדגם הגדול יותר VF9. ל-VF8 עיצוב חיצוני מעוגל והוא מעוטר במרכיבי כרום. אורך הרכב עומד על 4,750 ויש לו עיצוב מיוחד, הודות לאורות החזית דו-שלביים. רצועות הלד של אורות היום מודגשות בפסי כרום, תחתיהם ממוקמים הפנסים. נדמה כי בין האורות פרשה את כנפיה הזוהרות ציפור במעוף עילאי. לוגו החברה – האות V, מזכיר את מקור הציפור המופנה קדימה. מאחור המשך של אותה תבנית – פנסים המחוברים ביניהם ברצועה אופקית. מהצד נראה הקו המשופע של מכסה המנוע וקו הגג דמוי הקופה השואף כלפי מטה. שום דבר חדש, שום גילוי יוצא דופן.

תא נוסעים

גם העיצוב של תא הנוסעים פותח על-ידי מומחי Pininfarina ורואים זאת בבירור: הקרוסאובר זכה לעיצוב פנימי יפהפה. ללוח המחוונים אסתטיקה של אלגנטיות מאופקת המשולבת עם עיצוב נועז יותר של בורר ההילוכים בקונסולה המרכזית. מערכת המדיה מגיעה עם מסך מגע 15,6 אינץ' גדול ומרשים. איכות חומרי הגימור וההרכבה - ברמה גבוהה. היצרנית טוענת כי הרכב קיבל "מרווח חלל הפנים הטוב ביותר בסגמנט" ומתחייבת נוחות אופטימלית לחמישה נוסעים מבוגרים.

יחידות כוח

וינפאסט VF8 החדש זמין עם שתי יחידות כוח: גרסת הבסיס Eco מספקת 353 כ"ס ו-Plus המתקדמת יותר – 408 כ"ס. שתיהן ניזונות מהסוללה עם קיבולת 82 או 87,7 קוט"ש, המאפשרת טווח נסיעה של עד 471 ק"מ במחזור משולב בהתאם לתקן WLTP. לכל הרכבים שני מנועים חשמליים והנעה כפולה.

VInFast או המתחרים?