קרוסאובר וינפאסט VF9. דור ראשון שנת 2022

קרוסאובר וינפאסט VF9. דור ראשון שנת 2022

וינפאסט VF9 הוא קרוסאובר חשמלי פרימיום גדול מבית VinFast הווייטנאמית. אורכו עולה על 5 מטר. במקור VF9 קיבל את השם VF e36, הייצור הסדרתי של הדור הראשון החל בפברואר 2022 בווייטנאם. הדגם מגיע עם שלוש שורות של מושבים ומייצג אותו סגמנט כמו טסלה מודל X. הוא מיוצר עם שני מנועים עם הספק כולל של 408 כ"ס ועם הנעה כפולה. הסוללות בקיבולת 106 קוט"ש מספקות טווח נסיעה עד 560 ק"מ. הרכב החשמלי מצויד במערכת מולטימדיה עם מסך 15,4 אינץ', באורות לד מטריצה ובנהג אוטומטי שמגיע כבר ברמה שלוש. בקרוב הוא יגיע לישראל וישווק על-ידי חברת BEV Motors שיוסדה על-ידי נציגי הנהלת "דלק מוטורס" ו"צ'מפיון מוטורס" לשעבר.

הידעתם?

המכירות של VF9 באירופה יחלו באמצע שנת 2022 ובארה"ב – בחצי השנה השנייה. הקרוסאובר יהיה זמין עם ארבעה סוגים של סוללה, בעוד שהיצרנית לא תכלול את עלות הסוללה במחיר הכולל של הרכב. כדי להנגיש את הדגם לקהל הרחב, VinFast תתחיל לשכור את הסוללה תמורת תשלום חודשי, בהתאם לקילומטראז'.

VinFast VF8.

תוכלו לקרוא על הקרוסאובר VF8, "אחיו הקטן" של VF9 [בסקירה שלנו] (https://autoboom.co.il/ru/magazine/crossover-winfast-vf8-first-generation-2022)

VF9 פותח כספינת הדגל וכדגם כלל-עולמי. בשנת 2022 הוא ישווק באירופה, בארה"ב ובאוסטרליה. בארץ המוצא שלו הוא מוצע לקונים החל מפברואר 2022. בתערוכה CES 2022 בלאס וגאס VinFast הציגה שלושה רכבי קונספט נוספים תחת השמות VF5, VF6 ו-VF7 והצהירה על שאיפותיה הגדולות.

עיצוב חיצוני

וינפאסט VF9 החדש פותח על-ידי מעצבי סדנת Pininfarina ועוצב בסגנון האופייני לחברה, שכבר הפך להיות מוכר. החלק המרכזי בו תופסת צורתה של "ציפור" שנוצרת באמצעות האורות ומדגישה את לוגו החברה. VF9 יצא שמרני ולקוני יותר, בהשוואה ל"אחים הצעירים" שלו. הוא גדול, באורך 5,118 מ"מ, מאסיבי, חלק וקמור וכפוף לחוקי האווירודינמיקה.

תא נוסעים

תא הנוסעים יכול להכיל עד 7 נוסעים בשלוש שורות של מושבים. כאופציה ניתן להפריד את מושבי השורה השנייה. העיצוב המינימליסטי בתוך חלל הפנימי נשמר. הדגם מגיע עם מסך מגע גדול בסך 15,4 אינץ' שמציג את נתוני מערכת המולטימדיה לצד הנתונים מהמחשב המרכזי ומד המהירות, כל זה הודות לשילוב שלו עם מפרט המכשירים. האחרונים, אגב, אפשר לומר, אינם קיימים כלל.

יחידות כוח

וינפאסט VF9 2022 מגיע רק עם סוג הנעה כפול, זה אומר שהוא מונע על-ידי שני מנועים. האחרונים מפתחים הספק כולל של 408 כ"ס, הזהה לזה של הדגם ה"פשוט" יותר VF8. טווח הנסיעה בטעינה אחת מגיע ל-680 ק"מ. קיבולת הסוללה היא 92 או 123 קוט"ש. הקרוסאובר מוצע בשתי רמות גימור: Eco ו-Plus, שתיהן מאיצות ל-100 קמ"ש בכ-6,4 שניות.

הקרוסאובר לדעתך, הוא כלי רכב אוניברסלי?

ג'יפים גדולים

הונגצ'י HS7 המפואר

הונגצ'י HS7 המפואר

רכב הפנאי הראשון של המותג פותח לאורך תקופה ארוכה, אך עוצב מלכתחילה כרכב גדול ומפואר. הוא זול יותר מב.מ.וו X7, אך מציע את אותו האבזור ורמת הנוחות

  • סקירות
ועוד עבור ג'יפים גדולים