בכל העולם דווקא קרוסאוברים בינוניים נחשבים למובילים בשוק מבחינת המכירות. זהו סוג הרכב המבוקש ביותר ללא תלות בגיל ומגדר. אף מכונית משפחתית או מכונית סלון לא תוכל להתחרות בפולקסווגן טיגואן, טויוטה RAV4 או בקיה ספורטאז'. וכדי שלא תצטרכו לחטט בכל הרשת בחיפוש אחר מידע לגבי כל הרכבים הללו, ריכזנו עבורכם הכל במקום אחד. אי
קרוסאובר פולקסווגן טיגואן. דור 2, מתיחת פנים שנת 2020
AUTOBOOM

המובילים בסגמנט הקרוסאוברים הבינוניים

קרוסאובר פולקסווגן טיגואן. דור 2, מתיחת פנים שנת 2020

בכל העולם דווקא קרוסאוברים בינוניים נחשבים למובילים בשוק מבחינת המכירות. זהו סוג הרכב המבוקש ביותר ללא תלות בגיל ומגדר. אף מכונית משפחתית או מכונית סלון לא תוכל להתחרות בפולקסווגן טיגואן, טויוטה RAV4 או בקיה ספורטאז'. וכדי שלא תצטרכו לחטט בכל הרשת בחיפוש אחר מידע לגבי כל הרכבים הללו, ריכזנו עבורכם הכל במקום אחד. אין על מה! כל הקרוסאוברים בסקירה שלנו, כך או אחרת, נכללים או נכללו בדירוגי פופולריות שונים. בכוונה לא דירגנו אותם, שהרי ההחלטה איזה מהם הוא "הכי-הכי" היא רק בידיכם! אל תשכחו לשתף בסוף את דעתכם.

VW Tiguan

אחד מהמובילים בקטגוריה, שנכנס פעמים רבות לעשרת הרכבים הפופולריים ביותר, נמכר כמעט באותה הצלחה כמו דאצ'יה/ רנו דאסטר (והוא נמכר כמעט טוב יותר מכולם!). מדוע הוא כל-כך מבוקש? מיצוב מוצלח, מגוון רמות הגימור, הרכבה איכותית, מחיר טוב. בישראל מוצע הדור השני של טיגואן אחרי מתיחת פנים שנת 2020. הקרוסאובר מצויד במנוע בנזין 1,5 ליטר בהספק 150 כ"ס בשילוב עם תיבת 7 הילוכים רובוטית והנעה קדמית. מהירות מרבית – 202 קמ"ש, האצה מ-0 ל-100 קמ"ש – 9,2 שניות. למרות שזהו קרוסאובר קומפקטי, הוא כולל שורת מושבים שלישית לכן הקיבולת שלו היא כמו של הקרוסאובר "הבוגר" – 7 נוסעים. הוא מרגיש כמו בבית בתנועה בתוך העיר, אבל ההתמחות האמיתית שלו היא בנסיעות בשטח קל מחוץ לעיר.

Kia Sportage

מובילה בלתי מעורערת נוספת מקוריאה שזכתה פעמים רבות בתואר "מכונית השנה". בין היתרונות שלה: התנהגות כביש טובה וכושר תמרון, מנועים חזקים, אך חסכוניים. בשוק הישראלי ניתן לרכוש את גרסת הדור הרביעי של הקרוסאובר לאחר מתיחת פנים של שנת 2018 (למרות שב-2021 הושקה גרסת דור חמישי החדש). אצלנו זמינה הנעה קדמית בלבד, עם זאת, הקונים יכולים לבחור מכמה גרסאות גם עם מנועי בנזין וגם עם מנועי דיזל. מנועי בנזין: טורבו 1,6 ליטר בהספק 177 כ"ס בשילוב עם תיבת 7 הילוכים רובוטית, מהירות מרבית 201 קמ"ש; 2,0 ליטר בהספק 155 כ"ס עם הזרקה רב-נקדותית עם תיבת 6 הילוכים אוטומטית, מאפשר להאיץ למהירות של 181 קמ"ש. דיזל: טורבו 1,6 ליטר בהספק 136 כ"ס, תיבת 7 הילוכים רובוטית, מהירות מרבית 180 קמ"ש, צריכת דלק ממוצעת – 4,7 ליטר ל-100 ק"מ בלבד.

Toyota RAV4

הוא קיים בשוק כבר זמן רב ונהנה מביקוש קבוע, על אף גילו המופלג. השם האגדי והקיבולת המרשימה מאפשרים לקרוסאובר להישאר בפסגה של כל הדירוגים. מגיע עם הנעה קדמית או כפולה. הדור החמישי העדכני (נתונים לשנת 2021) של טויוטה RAV4 משנת 2018 מוצע בשוק הישראלי אפילו עם יחידת כוח היברידית. מבחר המנועים, סוג ההנעה ורמות הגימור מאפשרים לקונים בישראל לבחור מתוך 10 גרסאות של הקרוסאובר. מנוע בנזין בהספק 175 כ"ס מותקן עם הנעה קדמית וכפולה, המהירות המרבית שלו היא 190 קמ"ש. הספק המנועים ההיברידיים – 218 כ"ס (הנעה קדמית) ו-222 כ"ס (4×4). מהירות מרבית – 180 קמ"ש. קיימת גרסת היבריד פלאג-אין עוצמתית במיוחד בהספק 306 כ"ס עם הנעה כפולה.

Skoda Kodiaq

הנעה כפולה או 4×4, מנועי טורבו בנזין או דיזל, מפרט אבזור עשיר – זהו רק חלק מרשימת היתרונות המובהקים של הקרוסאובר הזה. קודיאק חולק פלטפורמה עם טיגואן, וכמובן, עולה פחות מ"קרוב משפחתו" הגרמני, אבל לגמרי "נותן לו פייט" מבחינת האבזור והעיצוב. זהו היתרון הראשי שלו. המימדים הגדולים מאפשרים לנוסעים בקודיאק להרגיש נוחות וחופש מוחלט. הקרוסאבור מיובא לישראל בגרסאות עם 5 ו-7 מקומות, עם הנעה קדמית וכפולה ועם מנועי טורבו בנזין ודיזל בנפח 1,5 – 2,0 ליטר ובהספק 150 – 190 כ"ס. לכל המנועים משודכת תיבת 7 הילוכים רובוטית. רואים את כמות האפשרויות?

Mitsubishi Outlander

בין היתרונות שלו אפשר לציין את מערכת ההנעה הכפולה, את כושר העבירות הגבוהה, את תא המטען הגדול ואת המרווח בתא הנוסעים. הדגם הושק בשנת 2002, עבר מספר מתיחות פנים אבל אף שינוי מהותי בחלק הטכני. וזאת מפני שהוא טוב גם ככה! נכון להיום בשוק מוצעת גרסת הדור השלישי שיצאה בשנת 2012 ועברה מתיחת פנים ב-2018 (נתונים לשנת 2021). בישראל זמינות גרסאות עם הנעה קדמית או כפולה, 5 או 7 מקומות ושתי יחידות כוח לבחירה: בנזין 2 ליטר או היבריד (על בסיס מנוע 2,4 ליטר).

Hyundai Tucson

השותף לפלטפורמה של קיה ספורטאז' בינתיים לא הגיע לאותה רמה של הצלחה, אך בניגוד אליו טוסון שמר על מנוע הדיזל המעולה ונמכר במחיר אטרקטיבי. עיצוב לא שגרתי ונועז במיוחד בסגנון היי-טק, תא נוסעים מודרני – זהו הדור הרביעי שיצא בשנת 2020. הוא כבר נמכר בישראל בשתי גרסאות: עם מנוע טורבו 1,6 ליטר בהספק 180 כ"ס ותיבת 7 הילוכים רובוטית כפולת מצמדים או עם מנוע 2 ליטר בהספק 155 כ"ס עם תיבת 6 הילוכים אוטומטית. הגרסה הראשונה צורכת 6,9 ליטר ל-100 ק"מ ומאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש תוך 8,8 שניות. השנייה צורכת 8,2 ליטר ומאיצה תוך 11,1 שניות. הקרוסאוברים החדשים מצוידים בבקרת שיוט אדפטיבית עם זיהוי תמרורי מהירות, במערכות בלימה אוטונומית ומניעת סטיה מנתיב, במצלמות היקפיות ומערכת חניה אוטונומית.

Mazda CX-5

אחד מהדגמים המוצלחים ביותר של מאזדה ואולי הרכב היפה ביותר בקטגוריה. עם זאת, הקרוסאובר היפני לא היה פרקטי במיוחד וגם לא הכי נוח ורחוק מהזול ביותר. ובכל זאת נחשק על-ידי רבים שמעדיפים לבחור עם הלב. בשוק הישראלי מוצע הדור השני לקרוסאובר משנת 2016 עם הנעה קדמית או כפולה. ניתן לבחור בין שני מנועי בנזין: 2 ליטר בהספק 165 כ"ס או 2,5 ליטר בהספק 195 כ"ס. הראשון מאיץ את CX-5 ל-189 קמ"ש, השני ל-199 קמ"ש. בכל המקרים מותקנת תיבת 6 הילוכים אוטומטית.

Subaru Forester

קרוסאובר עם הנעה כפולה ועם השם היפה "פורסטר" הושק בשנת 1997. הוא זכה לפופולריות במדינות רבות בתור רכב משפחתי עם כושר עבירות מוגבר. יש לו מרווח גחון מכובד של 220 מ"מ והנעה כפולה מסונכרנת קבועה. זהו הרכב הטוב ביותר בקטגוריה לפי "מדד הראות". ראות מצוינת מתא הנוסעים, זווית פתיחת דלתות גדולה, שליטה בדלת המטען באמצעות שני כפתורים, מדרגות רחבות ונוחות – אלו הם הפרטים הקטנים שמוסיפים יופי ביומיום. בישראל ניתן לרכוש את פורסטר דור 5 שנת 2018 עם מנוע 2,5 ליטר בהספק 182 כ"ס.

Renault Koleos

עיצוב יפה, מאובזר היטב, קומפקטי, זריז, חסכוני במיוחד, מודרני, נוח. לא מדובר ברכב שמציע כישורי שטח יוצאי דופן, אבל זהו בהחלט אחד הקרוסאוברים האירופאיים הבולטים ביותר היום. עיצוב לא שגרתי, תא נוסעים יקר ומערכת מולטימדיה אנכית… וכמובן, מחיר גבוה לכל המוזכר לעיל. בישראל משווקת גרסת הדור השני של קרוסאובר אחרי מתיחת פנים שנת 2020. הוא מצויד במנוע דיזל 1,75 ליטר, בתיבת 7 הילוכים רובוטית ובהנעה קדמית. ההאצה מ-0 ל-100 קמ"ש לוקחת 11,8 שניות, המהירות המרבית היא 190 קמ"ש. מוצעות שתי רמות גימור: Intense המאובזרת היטב ו-Initiale Paris העשירה ביותר.

Honda CR-V

בקנה מידה עולמי זהו אחד מהקרוסאבורים המבוקשים והפופולריים ביותר. מגיע עם הנעה קדמית וכפולה. בעל גרסה היברידית. הדגם הזה מוערך בזכות הנוחות, התנהגות כביש, מרווח פנימי רב, כושר תמרון ברחובות העיר, כושר עבירות וכמובן בזכות התמורה המצוינת למחיר. היום בשוק הישראלי ניתן לרכוש את גרסת הדור החמישי של CR-V משנת 2016 (הגרסה לאחר מתיחת הפנים שנת 2019 טרם הגיעה לארץ) בגרסאות 5 מקומות או 7 מקומות עם שורה שלישית. לקרוסאובר הנעה כפולה, הוא מצויד במנוע טורבו בנזין 1,5 ליטר בהספק 193 כ"ס בשילוב עם גיר רציף. המהירות המרבית – 200 קמ"ש, צריכת הדלק הממוצעת – 7,1 ליטר ל-100 ק"מ.

הצביעו לטוב ביותר!
166 קולות