רנו-תשוקה אמתית לחיים!

Renault Espace אז ועכשיו

היא תשוקה אמתית לחיים! «Passion for life! » - זו לא סתם הסיסמא של החברה, זו הרוח האמתית שלה! Renault Group הוא תאגיד צרפתי המייצר את מכוניות המותג Renault. חברה בברית יצרני הרכב «Renault–Nissan–Mitsubishi» מהמובילים בשוק העולמי. ברית הרכב הצרפתית- יפנית היא אחת מחמשת היצרניות העולמיות המוכרות, אשר מכרה יותר מחמישה מיליון כלי רכב ברחבי העולם במחצית האחת בלבד של 2017. Renault היא אחד ממותגי הרכב הגדולים והמוכרים ביותר בעולם, כ-2.5 מיליון מכוניות של רנו נמכרות מדי שנה בכ-165 מדינות בעולם. מכוניות המותג רנו קבלו פעמים רבות את פרס "מכונית השנה באירופה ", זכו במרוצי פורמולה 1 ונמצאו כמכוניות הבטוחות ביותר במבחני הריסוק. *על פי נתונים משנת 2018/2019

בעלי המניות הגדולים בקבוצת Renault, שכל אחד מהם מחזיק 15% ממניות החברה, הם ממשלת צרפת ו-Nissan. Renault עצמה, מחזיקה ב-80% מ-Renault Samsung הקוריאנית, 99% מ-Dacia הרומנית, 43% מ-Nissan Motor היפני, יותר מ-50% מהאבטוואזה(АвтоВАЗа) הרוסית, 20% מה Volvo השבדית ו-3% Daimler AG הגרמנית. לא תאמינו! מותגי Samsung ו Dacia- הם גם Renault!

2.5 מיליון מכוניות של המותג רנו נמכרות מדי שנה בכ-165 מדינות בעולם.

Renault Group לא עוסקת רק במכוניות, היא גם מייצרת מנועים - למשל, מנוע דיזל למרצדס Class C. היא מייצרת גם משאיות תחת המותג Renault Véhicules Industriels ואוטובוסים עירוניים כמו גם אלה המתאימים לטיולי תיירים למרחקים ארוכים. צוות RenaultF1 זוכה גם במרוצי פורמולה 1 הן בתחרות האישית והן בגביע הקונסטרוקטרים. Renault זכתה בשישה פרסים ראשונים כמכונית השנה באירופה. דגמי Renault רבים הוכרו כבטוחים ביותר הן עבור הנהג והן עבור הנוסעים, וקיבלו את הציון המרבי האפשרי במבחני הריסוק של Euro NCAP. רוצים לדעת על אילו דגמים מדובר? אז הנה: Renault Laguna II New, Renault Koleos Renault Megane II New, Renault Grand Scenic, Renault Clio IV, Renault Captur, Renault ZOE ו- Renault Espace V.

איך הכול התחיל?

הכל החל בסוף המאה ה-19 עם לואי רנו הבן הצעיר למשפחה צרפתית עשירה. ילד מפונק שהעריץ טכנולוגיה ובנה את הדגם הראשון שלו סדנה בסככה ליד הבית של ההורים. במו ידיו הוא הפך את דה-דיון-בוטון התלת-גלגלי לארבעה-גלגלים עם תיבת ההילוכים הראשונה בעולם עם פיר קרדן, אשר מכל הבחינות עלה על הילוכים ושרשראות ההילוכים שהיו מקובלים וקיימים בעבר. לואי רנו הצעיר הוכיח שהוא לא רק ממציא מבריק, אלא גם פרסומאי מעולה ומאסטר ביחסי ציבור! כדי להדגים את יכולות המכונית החדשה שלו, הוא הראה לכולם איך הרכב החדש שלו התגבר בקלות על גבעה עם שיפוע של 13%! שיפוע זה שקיים ברחוב המוביל לפיק במונמרטרט, הנחשב לנקודה הגבוהה ביותר בפריס, שאליו עלה לואי, כמו שאומרים, "מהר כמו הרוח". כבר למחרת הוא קיבל הזמנה ל-12 מכוניות.:)

חודש לאחר מכן Renault רשמה פטנט על תיבת ההילוכים החדשנית שלו, שאומצה מיד על ידי כל תעשיות הרכב, ותפעולו של פיר המדחף נותר ללא שינוי עד היום ברכבי הנעה אחורית.

אם חשבתם שזו ההמצאה היחידה הנחשבת ל"הראשונה בעולם" של Renault, אז זהו שלא! תיבת ההילוכים הראשונה הישירה בעולם, מכונית ההנעה האחורית הראשונה בעולם ללא שרשראות צדדיות, הטורבו הראשון בעולם, מצת הנשלף הראשון בעולם, המתנע הראשון בעולם באוויר דחוס, מאיץ הבלמים הראשון בעולם, אוטובוס הדיזל הראשון בעולם, הטנק הראשון בעולם במערך קלאסי (זה עם מגדל סיבוב מעגלי שלם, תא לחימה במרכז ותא מנוע מאחור), ההאצ'בק הראשון בעולם - Renault 16, המיניוואן האירופי הראשון - Renault Alliance ואפילו הדגם הראשון בעולם בעל שם שאינו מורכב ממספרים -Renault Clio- כל זה נעשה לראשונה על ידי Renault.

ההאצ'בק הראשון בעולם - Renault 16, המיניוואן האירופי הראשון - Renault Alliance ואפילו הדגם הראשון בעולם בעל שם שאינו מורכב ממספרים - Renault Clio - כל זה נעשה לראשונה על ידי Renault.

יום הולדתה של חברת Renault נחגג ב-1 באוקטובר 1898. האחים הגדולים לואי - מרסל ופרננד - תמכו בגאון הצעיר ביותר והקימו עמו את חברת "Société Renault Frères" - "החברה של האחים רנו", ולואי, בגיל 22 הפך ליצרן רכב אמיתי. המכונית הראשונה, שייצורה על ידי חבורת האחים רנו, הייתה בשמה המקומי "הכרכרה" או "העגלה"- "Voiturette" - כך מתורגמת מילה זו מצרפתית. ה"עגלה" הקלה בעלת התמרון הרב עברה בקלות על פני המכוניות החזקות אך הכבדות בהרבה במרוץ פריז-בורדו, שלאחריה קיבלה Renault הזמנה מיד ל-350 יחידות ממכוניותיה. עד שנת 1904 מכוניות Renault נמכרו ב-120 סוכנויות רכב בצרפת ובמדינות אחרות, וייצורן התקרב ל-1000 מכוניות בשנה.

בשנת 1905 החלו לשמש מכוניות Renault כמוניות, ובמהלך מלחמת העולם הראשונה הצליחו 1,300 רכבי Renault Taxi La Marne להעביר 6,000 חיילים לנהר מרן תוך זמן קצר. כוחותיו של הקיסר נעצרו ונוצחו, והעברת הצבא הצרפתי בצורה כל כך יוצאת דופן נכנסה לפולקלור המכונה "מונית מרן". הצרפתים קראו ללואי רנו המושיע והעניקו את הפרס הגבוה ביותר – פרם הלגיון הכבוד הצרפתי, והקימו אנדרטה לכבוד Taxi La Marn. הקיסר הרוסי ניקולס השני באמת אהב מכוניות Renault והיו לו 5 מכוניות כאלה. אז Renault הייתה בין הראשונות שנכנסו לרוסיה שלפני-המהפכה. ובכן, עד שנת 1929, המותג Renault כבר נמכר ב-49 מדינות, והאסטרטגיה העיקרית של החברה הייתה לייצר מכוניות אמינות וזולות, במחיר סביר עבור אנשים רגילים.

Renault Laguna 2 הפכה למכונית הראשונה בעולם שקיבלה ב Euro NCAP - את המספר המרבי של כוכבים לבטיחות. Renault Megane II חזרה על אותה התוצאה, והפכה למכונית השנה והמכונית הנמכרת ביותר באירופה.

לאחר מלחמת העולם השנייה הייתה לRenault Group קפיצות דרך. עד שנת 1954, החברה ייצרה את המכונית השני מיליון שלה מאז הקמתה, ובשנת 1959 הפכה Renault ליצרנית הרכב השישית בעולם מבחינת הייצור. Renault Alliance, הודות לסרטי ג'יימס בונד, הפכה את Renault למכונית השנה בארצות הברית. לאחר מכן הפכה אתReno Clio למכונית השנה,Renault Ligne - AE – משאית השנה, Renault FR1 - אוטובוס השנה, ואפילו נשיא Renault בעצמו זכה בתואר נשיא השנה. :) Renault Laguna 2 הפכה למכונית הראשונה בעולם שקיבלה ב-Euro NCAP - את המספר המרבי של כוכבים לבטיחות. Renault Megane II חזרה על אותה התוצאה, והפכה למכונית השנה והמכונית הנמכרת ביותר באירופה. נהג המרוצים המפורסם בעולם פרננדו אלונסו הפך לאלוף הפורמולה 1 לאחר שנהג במכונית של צוות Renault.

התשוקה של Renault לחיים היא בדם! זה מה שגרם לחברה להתקדם, להתגבר על מכשולים, לצאת ממצבים קשים, להשיג יעדים שנקבעו וכתוצאה מכך לזכות בהכרה עולמית. נסו את המותג הזה של מכוניות ותחווה תשוקה צרפתית אמתית ל Renault!

רנו ניסאן מיצובישי

רכב שטח ניסאן טראנו. כובש שטח לשעבר

רכב שטח ניסאן טראנו. כובש שטח לשעבר

אחת הדוגמאות לדעיכת תעשיית הרכב: רכב שטח עם היסטוריה מפוארת ירד לרמה של קרוסאובר, שיבוט של קרוסאובר של חברה אחרת. טראנו כבר לא מה שהיה פעם.

  • סקירות
רנו קאפטור 2020. מרכב, צורה. רכב שטח 5 דלתות, 1 דור, שדרוג 1

רנו קפצ'ור. קפצ'ור, אך לא אותו אחד

על מנת לשמח את הצרכנים ולבלבל את העתונאים, רנו החליטה להשיק שני קפצ'ורים. ההבדל הוא באות הראשונה, בפלטפורמה ו... קראו בהמשך!

  • סקירות
רנו KWID 2015. מרכב, צורה. האצ'בק 5 דלתות, 1 דור

רנו קוויד. קרוס-האצ' זול

הגרסה האירופאית של רנו קוויד נמכרת תחת השם דאצ'יה ספרינג. רכב חשמלי קומפקטי וזול שחסר לנו.

  • סקירות
ועוד עבור רנו ניסאן מיצובישי