פולקסווגן טיגואן R היא גרסת ביצועים גבוהים של הקרוסאובר טיגואן, שיצאה בשנת 2020 במקביל לעדכון של הדגם ה"אזרחי". טיגואן R מפיק 320 כוחות סוס המועברים לכל הגלגלים. הרכב מאיץ ל-100 קמ"ש תוך 4,9 שניות והמהירות המרבית שלו מוגבלת ל-250 קמ"ש. גרסת ה-R לא נמכרת רשמית בישראל, אך הדור השני של פולקסווגן טיגואן הרגיל מוצע לאח
מה צריך לדעת על טיגואן R
אוטובום

מה צריך לדעת על טיגואן R

מה צריך לדעת על טיגואן R

פולקסווגן טיגואן R היא גרסת ביצועים גבוהים של הקרוסאובר טיגואן, שיצאה בשנת 2020 במקביל לעדכון של הדגם ה"אזרחי". טיגואן R מפיק 320 כוחות סוס המועברים לכל הגלגלים. הרכב מאיץ ל-100 קמ"ש תוך 4,9 שניות והמהירות המרבית שלו מוגבלת ל-250 קמ"ש. גרסת ה-R לא נמכרת רשמית בישראל, אך הדור השני של פולקסווגן טיגואן הרגיל מוצע לאחר עדכון של 2020.

Volkswagen Tiguan 2020. SUV 5-door, 2 generation, restyling.

פולקסווגן טיגואן נמכר בישראל עם מנוע 1,5 ליטר בהספק 150 כ"ס ותיבת DSG בעלת 7 הילוכים. יותר פרטים כאן

חשוב

עיצוב חיצוני

מבחוץ, קל לזהות את טיגואן R לפי הבודי קיט האווירודינמי בצבע שחור מבריק, מראות הצד בצבע "כרום מט" (כן, כמו "שמן דל שומן") וכן חישוקי סגסוגת R20 הנקראים Misano (מיסאנו הוא מסלול מרוצים איטלקי הממוקם בסמוך לעיר מיסאנו-אדריאטיקו). מבעד לחישורי הג'נטים נראים קליפרים כחולים עם לוגו בצורת אות R מסוגננת. מידות המרכב מאפשרות לשייך את הטיגואן הספורטיבי לקטגוריה הקומפקטית: אורך 4,514 מ"מ, רוחב 1,859 מ"מ, גובה 1,677 מ"מ. אורך בסיס גלגלים הוא 2,678 מ"מ.

חלל פנימי

בתא הנוסעים של הקרוסאובר נוצרת אווירה ספורטיבית בזכות מושבי ספורט עם משענות ראש משולבות, תוספות דקורטיביות בצבע Carbon Grey וקווי תפירה כחולים על ההגה, המעטרים גם את המושבים, משענת היד וכיסוי ידית ההילוכים. דרך אגב, על ההגה יש כפתור המעביר את כל הגדרות הרכב למצב Race. פרט מגניב: בלוח המחוונים הדיגיטלי Digital Cockpit יש טיימר הקפת מסלול.

מערכת הנעה ושאסי

פולקסווגן. מנוע.

פולקסווגן טיגואן R שנת 2021/2022 מצויד במנוע טורבו בנזין EA888 evo4 בנפח 2 ליטר, שהתפרסם בתור המנוע החזק ביותר שהותקן אי-פעם בטיגואן. המנוע מפיק 320 כ"ס ו-420Nm ופועל בשילוב עם תיבת 7 הילוכים DSG כפולת-מצמדים (אותו מנוע מותקן בגולף R). מערכת ההנעה הכפולה 4Motion כוללת פונקצית R-Performance Torque Vectoring המחלקת מומנט בין הסרנים ובין הגלגלים האחוריים. מאפיינים נוספים של גרסת ה-R: בלמים משודרגים, אגזוז Akrapovic אופציונלי ומתלי DCC אדפטיביים המונמכים ב-10 מ"מ בהשוואה לשאסי הסטנדרטי.

איזה טיגואן תבחרו?
16 קולות