פוטון טונלנד. טנדר מאריך ימים

פוטון טונלנד. טנדר מאריך ימים

פוטון טונלנד הוא טנדר זול באורך 5,3 מטר שהופיע לראשונה בסין בשנת 2011. בארץ המוצא שלו משווק מאז נובמבר 2011, מעט מאוחר יותר הדגם הופיע באוסטרליה, בקולומביה ובשווקים מתפתחים אחרים. הרכב משתייך לקטגורית המימדים הבינוניים, מוצע בתצורות מרכב 2 או 4 דלתות, הינו בעל שלדת סולם מסורתית עם מתלי קפיצי עלים בסרן האחורי והנעה כפולה משתלבת. מה שמעניין, טנדר מאריך הימים נהנה מביקוש יציב עד היום. נברר מהו סוד ההצלחה של הרכב.

דור ראשון

הטנדר קיבל עיצוב אופייני לתקופתו, מימדי מרכבו היו הבאים: 5,310 מ"מ לאורך, 1,880 מ"מ לרוחב, 1,860 מ"מ לגובה. פוטון טולנד הראשון נראה מאוד סיני: "תווי פנים גדולים", פנסים מלוכסנים הממוקמים רחוק אחד מהשני, שפע כרום, הגריל מזכיר כנפיים של ציפור דואה. הוצעו שלוש תצורות קבינה עם אורך שונה של ארגז המטען: חד-קבינה עם ארגז 2,315 מ"מ, קבינה וחצי דו-מקומית עם ארגז 1,805 מ"מ ודו-קבינה 5 מקומות עם ארגז באורך 1,520 מ"מ (1,580 מ"מ לרוחב, 440 מ"מ לגובה בכל הגרסאות). כושר ההעמסה של גרסאות חד-קבינה וקבינה וחצי מגיע ל-950 ק"ג, בתצורת דו-קבינה 550 ק"ג בלבד.

תא הנוסעים זכה לעיצוב נעים ביחס למחיר ולתקופה בה פותח ולאיכות הרכבה בהחלט ראויה, חומרי הדיפון היו ברמה מקובלת, אם כי הגימור מפלסטיק דמוי-עץ עורר חיוך מתנשא אצל אניני הטעם.

הוצעו שני מנועים: בנזין 2,4 ליטר בהספק 136 כ"ס מאת Mitsubishi וכן טורבו דיזל ISF 2.8 מאת Cummins המפיק 131 – 163 כ"ס. תיבה – ידנית 5 הילוכים מבית Getrag, תמורת תשלום נוסף הייתה זמינה אוטומטית 6 הילוכים ZF. רשימת המכלולים מבית יצרניות ידועות במיוחד אינה מסתיימת בכך: בטונלנד התקינו אלקטרוניקה ו-ABS של Bosch, תיבת העברה מ-Borg Warner וכן דיפרנציאלים וסרנים Dana בגרסאות הנעה כפולה. גרסאות עם הנעה אחורית צוידו בתיבת 5 הילוכים Tangshan. נציין שהשליטה בתיבת ההעברה הייתה אלקטרונית והתבצעה דרך כפתורים על הקונסולה המרכזית.

מתיחת פנים שנת 2018

הטנדר המעודכן הוצג בסין בתצוגת הרכב בבייג'ינג של שנת 2018. פוטון טונלנד החדש זכה לעיצוב חיצוני סולידי ומסוגנן יותר וכן לגרסת קיבולת מוגברת בעלת בסיס גלגלים מוארך. מימדי המרכב של הדגם הסטנרטי נותרו ללא שינוי, הגרסה המאורכת היא 5,603 מ"מ לאורך בעת בסיס גלגלים של 3,398 מ"מ (לשם השוואה, אורך הבסיס של הטנדר הרגיל הוא 3,105 מ"מ). בדצמבר 2019 שוחררו גרסאות חדשות: פוטון טונלנד שנטו 5 ופוטון טונלנד שנטו 7. הן מוצעות עם אותם מנועי דיזל 2 ליטר טורבו בהספק מרבי של 163 כ"ס ומומנט של 390Nm בשילוב עם תיבת 6 הילוכים ידנית.

מהם היתרונות של טנדר עבורכם?

טנדרים עירוניים

פורד מאבריק. טנדר ל''חנונים''

פורד מאבריק. טנדר ל''חנונים''

טנדר קומפקטי מתוצרת Ford Motor Company. הכירו - הטנדר החדש ביותר עם טכנולוגיות חדשניות של המותג האמריקאי.

  • סקירות
ועוד עבור טנדרים עירוניים