הרכבים החשמליים VinFast. כאן היום וכאן להישאר

הרכבים החשמליים VinFast. כאן היום וכאן להישאר

בינואר 2022 בלאס וגאס בתערוכת הרכב CES, החברה הווייטנאמית הצעירה והשאפתנית VinFast אישרה את כוונותיה לתפוס עמדה מובילה בתחום ייצור הרכבים החשמליים. לכל הפחות היא הציעה מספר הצעות וביצעה שורת הצהרות, הציגה את המצב הקיים ואת הצפי לעתיד של הרכבים החשמליים מבית VinFast. אך בואו נלך לפי הסדר.

עובדה א'. שוב התחלף מנכ"ל החברה. הגרמני מיכאל לושלר שעמד בראש החברה קודם לכן, עבר מחברת Opel. הוא החזיק בתפקיד במשך חצי שנה בלבד ועזב בדצמבר 2021 ללא הסבר מקדים. במקומו לתפקיד מנכ"ל החברה מינו את לה טהי טהו טוי ממוצא הוויטנאמי, המועסקת בתאגיד האם VinGroup משנת 2008.

עובדה ב'. בסוף דצמבר 2021 בווינטנאם החלה בניית המפעל לייצור סוללות לרכב. בלאס-וגאס לה טהי טהו טוי הודיעה שכבר לקראת סוף 2022 חברת VinFast תעבור לייצור הרכבים החשמליים באופן מלא. משמעות הדבר היא שכל הדגמים שאינם חשמליים יירדו מהייצור (האצ'בק פאדיל, הדגם הזהה לאופל קארל רוקס האירופי, סדאן לוקס A2.0 המבוסס על ב.מ.וו X5). בהיצע הדגמים יישארו רק "החשמליות", שתיהן בתצורת קרוסאובר שכולנו מכירים, רק תחת שמות חדשים. וינפאסט VF e35 הפך ל-VF8. דגם VF e36 הפך ל-VF9. העיצוב החיצוני פותח על-ידי מעצבי סנדת Pininfarina. את הדגמים האלה ניתן כבר להזמין מראש עם מקדמה בסך 200 דולר (או 150 אירו). הייבוא אמור להתחיל עד סוף שנת 2022. חברת Vinfast, אגב, מתחייבת להחליף סוללה לחדשה ברגע שהקיבולת שלה תרד ל-70% מהקיבולת המקורית.

[מתי הדגמים צפויים להגיע לארץ, קראו בכתבה שלנו]: (https://autoboom.co.il/ru/magazine/vinfast-in-israel)

VinFast VF8.

**וינפאסט VF8 הוא קרוסאובר בגודל בינוני באורך 4,750. הוא מצויד בשני מנועים בהספק כולל של 408 כ"ס ובבלוק סוללות בקיבולת של כ-90 קוט"ש. טווח הנסיעה המוצהר בטעינה אחת מגיע ל-510 ק"מ. קיימת גם גרסה פשוטה יותר עם מנוע אחד בהספק 204 כ"ס ו-320 נ"מ.

VinFast VF9.

וינפאסט VF9 הוא קרוסאובר בגודל מלא עם שלוש שורות מושבים, עם אורך המרכב בסך 5,118 מ"מ ואורך בסיס הגלגלים בסך 3,150 מ"מ (נורת הזהרה לטסלה מודל X). הרכב מיוצר רק בגרסה עם שני מנועים וכתוצאה מכך עם הנעה כפולה (אותם 408 כ"ס). הסוללות בקיבולת 106 קוט"ש יספקו טווח נסיעה של עד 680 ק"מ. לרכב החשמלי מערכת מולטימדיה עם מסך 15,4 אינץ', אורות לד מטריצה ונהג אוטומטי שמגיע כבר ברמה שלוש.

VinFast VF5.
VinFast VF6.

עובדה ג', בתצוגת הרכב בלאס-וגאס VinFast מציגה שלוש מכוניות קונספט במקביל. מדובר על הקרוסאוברים VF5, VF6 ו-VF7 העתידיים. הם יהיו במימדים שונים, אך אין להם בינתיים תא נוסעים מלא. גם המאפיינים הטכניים טרם ידועים. אנו כן יודעים שהם יוצרו על גבי פלוטפורמה מודולרית אחת וכי שתי סדנאות לעיצוב הרכב האיטלקיות השתתפו במקביל בפיתוח העיצוב שלהן: Pininfarina ו-Torino Design. בנוסף לכך, הדגמים הדרתיים יצוידו בנהג אוטומטי רמה 2 (בקרת שיוט מתקדמת) עם צפי לשדרוג לרמה שלוש וארבע. הייצור של הקרוסאוברים החשמליים וינפאסט צפוי להתחיל בשנת 2023.

VinFast VF7.
האם לדעתך הקרוסאוברים מבית וינפאסט יצליחו לכבוש את העולם?

ג'יפים גדולים

הונגצ'י HS7 המפואר

הונגצ'י HS7 המפואר

רכב הפנאי הראשון של המותג פותח לאורך תקופה ארוכה, אך עוצב מלכתחילה כרכב גדול ומפואר. הוא זול יותר מב.מ.וו X7, אך מציע את אותו האבזור ורמת הנוחות

  • סקירות
ועוד עבור ג'יפים גדולים