רנו קוויד. קרוס-האצ' זול

רנו KWID 2015. מרכב, צורה. האצ'בק 5 דלתות, 1 דור

רנו קוויד (KWID) – האצ'בק 5 דלתות קומפקטי בסגנון של קרוסאבור, נמצא בייצור משנת 2015. הרכב נוצר עבור הודו, אך כבר מזמן יצא מגבולותיה. וגרסתו החשמלית עבור אירופה ידועה תחת המותג Dacia – בשם ספרינג. נכון להיום, דגמי קוויד וספרינג אינם מוצעים בשוק הישראלי. אולם זו לא סיבה לא להכיר את ההאצ'בק התת-קומפקטי הצרפתי, אשר כבר הספיק לצבור פופולריות בשוק העולמי. בינתיים נמתין להופעתו של הדגם החשמלי על בסיס קוויד לאחר המודרניזציה אצלנו בשוק תחת השם דאצ'יה ספרינג.

Dacia Duster 2021. SUV 5-door, 2 generation, restyling 1.

3,885 דולר – זהו היתרון הראשי של דגם זה. בעוד ש- KWID – מכונית מן המניין עם עיצוב שגרתי המוכר לישראלים מדגמי דאצ'יה – סנדרו, דאסטר, לוגאן MCV. אכן, אי אפשר לקרוא לו גדול, הוא באמת מיניאטורי: 3,68 מטר לאורך, 1,58 מטר לרוחב ו- 1,48 מטר לגובה. אורך בסיס הגלגלים – 2422 מ"מ. לשם השוואה, מעט יותר גדול מרנו טווינגו המזערי בהנעה אחורית שנמכר במדינות אירופאיות רבות.

נכיר מקרוב

רנו קוויד החשמלי החדש מצויד במנוע חשמלי בהספק 44 כ"ס על הסרן הקדמי המופעל על ידי סוללה בקיבולת 27,4 קוט"ש, המבטיחה טווח נסיעה של 230 ק"מ על טעינה אחת. המהירות המרבית היא 125 קמ"ש. בסין מכונית כזו נמכרת תחת השם רנו סיטי K-ZE. באמצע שנת 2022 קוויד החשמלי יופיע בברזיל ומבטיח להפוך לרכב החשמלי הזול ביותר.

Renault KWID 2015. Hatchback 5-door, 1 generation.

קוויד מרשים עם מרווח גחון של 180 מ"מ, נתון האופייני לקרוסאוברים רבים. בגרסת הבנזין ההאצ'בק מצויד במנוע צנוע למדי – 3 צילינדרים בהספק 54 כ"ס מסדרת SCe, פועל יחד עם תיבת הילוכים ידנית. הנעה – קדמית. מאוחר יותר הוסיפו מנוע גדול יותר, שכבר מכיל נפח של ליטר שלם בשלושת הצילינדרים, מאותה סדרת SCe עם תיבת 5 הילוכים רובוטית Easy-R. התוצאה היא מכונית חסכונית (מ- 4 ליטר ל- 100 ק"מ) וזולה במיוחד.

Dacia Spring Electric 2021.

ברמת גימור הבכירה רנו קוויד החדש מוכן לספק לנהג ולנוסעים מפרט מכובד של אבזור יעיל: הגה כוח, חלונות חשמל קדמיים, מזגן, פנסי ערפל, כניסה ללא מפתח, נעילה מרכזית ואפילו מערכת מולטימדיה מתקדמת MediaNAV עם בלוטוס, USB, AUX ומסך מגע 7 אינץ' צבעוני. עם זאת, כרית אוויר עבור הנהג – אופציה. לאחר המודרניזציה רנו קוויד שנת 2020/2021 נהיה נוח יותר מבפנים וחינני יותר מבחוץ. בתא הנוסעים של הננס הופיע תא כפפות עם מכסה, הגה בעל שלושה חישורים חדשים, פאנל קדמי מעודכן ומושבים נוחים יותר.

מחכה לדאצ'יה ספרינג בישראל?

רנו ניסאן מיצובישי

רכב שטח ניסאן טראנו. כובש שטח לשעבר

רכב שטח ניסאן טראנו. כובש שטח לשעבר

אחת הדוגמאות לדעיכת תעשיית הרכב: רכב שטח עם היסטוריה מפוארת ירד לרמה של קרוסאובר, שיבוט של קרוסאובר של חברה אחרת. טראנו כבר לא מה שהיה פעם.

  • סקירות
רנו קאפטור 2020. מרכב, צורה. רכב שטח 5 דלתות, 1 דור, שדרוג 1

רנו קפצ'ור. קפצ'ור, אך לא אותו אחד

על מנת לשמח את הצרכנים ולבלבל את העתונאים, רנו החליטה להשיק שני קפצ'ורים. ההבדל הוא באות הראשונה, בפלטפורמה ו... קראו בהמשך!

  • סקירות
רנו לוגאן 2018. מרכב, צורה. סדאן, 2 דור, שדרוג

רנו לוגאן. להיט במחיר נמוך

רכב פופולרי עבור מדינות מתפתחות היכן רמת הכנסה לא גבוהה משתלבת עם כבישים גרועים ובנזין לא איכותי.

  • סקירות
ועוד עבור רנו ניסאן מיצובישי