שברולט טראקס הוא קרוסאובר עירוני קומפקטי המתבסס על הפלטפורמה המודולרית VSS עם קורת פיתול בסרן האחורי. מדובר על "קרוב המשפחה" של אופל מוקה. זהו רכב לא יקר, לא גדול, חסכוני, עם דינמיקה לא רעה ורמות גימור נדיבות יחסית, הוא מיוצר בסגנון חדש החל משנת 2012 (טראקס הראשון הופיע עוד בשנת 1989) ונהנה מביקוש גבוה במדינות שונו
שברולט טראקס. דור 4 שנת 2022
AUTOBOOM

שברולט טראקס. דור 4 שנת 2022

שברולט טראקס. דור 4 שנת 2022

שברולט טראקס הוא קרוסאובר עירוני קומפקטי המתבסס על הפלטפורמה המודולרית VSS עם קורת פיתול בסרן האחורי. מדובר על "קרוב המשפחה" של אופל מוקה. זהו רכב לא יקר, לא גדול, חסכוני, עם דינמיקה לא רעה ורמות גימור נדיבות יחסית, הוא מיוצר בסגנון חדש החל משנת 2012 (טראקס הראשון הופיע עוד בשנת 1989) ונהנה מביקוש גבוה במדינות שונות (לדוגמה, בסין הוא ידוע בתור שברולט סיקר). בשנת 2017 לאחר העדכון הוא הפך לדגם הנמכר ביותר של שברולט בשוק צפון האמריקאי. בסתיו 2022 הקרוסאובר הוצג לציבור בעיצוב חדש ו"בוגר יותר". בואו נברר מה מציע הדור הרביעי של שברולט טראקס.

Chevrolet Trax 2017. SUV 5-door, 3 generation, restyling.

בישראל נמכרת בינתיים גרסת הדור השלישי של שברולט טראקס אחרי מתיחת פנים שנת 2017. הקרוסואבר מצויד במנוע טורבו בנזין חסכוני בהספק 138 כ"ס בשילוב עם תיבת 6 הילוכים ידנית והנעה קדמית.

חשוב

ייצור הרכב הולך להתבצע בדרום קוריאה, הסוכנויות בארה"ב יקבלו את שברולט טראקס החדש באביב 2023, לאחר מכן הוא יגיע לשווקים אחרים, שיש להם חשיבות נמוכה יותר עבור החברה. לדברי היצרנית, גרסת הדור הרביעי של הקרוסאובר תהיה זולה יותר מהקודמת ותמלא את תפקיד הדגם הנגיש ביותר משברולט באמריקה.

עיצוב חיצוני

עם הגעתו של הדור החדש שברולט טראקס, שגם ככה היה יפהפה, הפך לספורטיבי ולתוקפני יותר. הוא קיבל גריל ענק ושפע של קווים שבורים ונועזים בעיצוב. הרכב גדל באופן ניכר, כעת המימדים שלו הם: אורך 4,537 מ"מ, רוחב 1,823 מ"מ, הגובה, להפך, ירד ל-1,560 מ"מ. גם בסיס הגלגלים גדל: מ-2,555 ל-2,700 מ"מ. נפח תא המטען גם גדל הודות למרכב החדש: הוא מסוגל להכיל 725 ליטר מתחת למדף ועד 1,532 ליטר עם מושבים אחוריים מקופלים. כמו כן, הוגדל מרווח הגחון: 186 מ"מ במקום 157. כעת הוא מתאים לא רק לעיר, אלא גם לטיולים מחוצה לה.

חלל הפנים והאבזור

הקרוסאובר הקומפקטי לא זכה למחוונים דיגיטליים ברמת הגימור הבסיסית, שם הם אנלוגיים. מסך מערכת המדיה הוא לא גדול (8 אינץ'). אבל ברמות הגימור היקרות הוא יקבל לוח מחוונים דיגיטלי (גם בגודל 8 אינץ') ומסך מולטימדיה בגודל 11 אינץ'. מצד שני, רמת הגימור הבסיסית, בנוסף לחישוקי פלדה, כוללת פנסי לד, מזגן, מכלול Chevy Safety Assist (בלימת חירום אוטומטית, בקרת סטיה מנתיב, שליטה אוטונומית באור גבוה) ומערכת דיכוי רעשים אקטיבית בתא הנוסעים. תמורת תשלום נוסף מקבלים בקרת שיוט אדפטיבית, עוזר חניה, חימום הגה, מושב נהג חשמלי, סאנרוף ומערכת התנעה מרחוק. בסך הכל מוצעות חמש רמות גימור: 2RS, LT, 1RS, LS ו-Activ. בשתי הגרסאות הראשונות אורות היום מצוידים בנורות רגילות, החל מ-LT מותקנים לדים. הג'נטים מגיעים בקוטר מ-17 עד 19 אינץ'. גרסת RS קיבל ג'נטים מקוריים ואלמנטים דקורטיביים שחורים בסגנון ספורטיבי. Activ "ההרפתקנית" מצוידת במשטחי מיגון על הפגושים, תא הנוסעים מעוטר בתוספות צהובות.

יחידת כוח

שברולט טראקס 2022. קונסולת הילוכים מרכזית. רכב שטח 5 דלתות, 4 דור
תיבת 6 הילוכים אוטומטית.

חילוף הדורות של שברולט טראקס שנת 2022/2023 הוביל לשינוי משמעותי בחלק הטכני. המנוע הפך לקטן עוד יותר: מנוע טורבו 3 צילינדרים בנפח 1,2 ליטר. למרות הגודל, הוא מייצר הספק לא רע: 139 כ"ס ו-219Nm. למנוע משודכת תיבת 6 הילוכים אוטומטית. ההנעה היא קדמית בלבד.

איזה שברולט יצא לכם להכיר?
14 קולות