רב המכר של שברולט בארה"ב החליף דור. שברולט אקווינוקס 2024 בגרסת הדור הרביעי נראה הרבה יותר קשוח מקודמו, קיבל גרסת "שטח" חדשה, פאנל דיגיטלי אחד גדול ותיבת 6 ההילוכים האוטומטית הקודמת הוחלפה ב-2 חדשות.
שברולט אקווינוקס החליף דור: עיצוב קשוח, פאנל דיגיטלי אחד גדול ושתי תיבות לבחירה
AUTOBOOM

שברולט אקווינוקס החליף דור: עיצוב קשוח, פאנל דיגיטלי אחד גדול ושתי תיבות לבחירה

שברולט אקווינוקס החליף דור: עיצוב קשוח, פאנל דיגיטלי אחד גדול ושתי תיבות לבחירה

רב המכר של שברולט בארה"ב החליף דור. שברולט אקווינוקס 2024 בגרסת הדור הרביעי נראה הרבה יותר קשוח מקודמו, קיבל גרסת "שטח" חדשה, פאנל דיגיטלי אחד גדול ותיבת 6 ההילוכים האוטומטית הקודמת הוחלפה ב-2 חדשות.

בארה"ב, מכירות הדור הרביעי של שברולט אקווינוקס יחלו מאוחר יותר ב-2024, המחירים טרם פורסמו. כרגע לא ידוע מתי הדגם החדש יגיע לישראל

מועדים
שברולט אקווינוקס שנת 2021. ג'יפ 5 דלתות, דור 3, שדרוג 1.

שברולט אקווינוקס ממוצב בתור קרואסובר שמתאים יותר לנסיעות משפחתיות רגועות ללא צורך להדהים במהירויות גבוהות או בהאצה חדה. סגנון העיצוב שלו הוא אמריקאי טיפוסי – גדול, חד, שרירי. החלל הפנימי מציע שפע מרווח וקיבולת. בארה"ב, האקווינוקס הוא הקרוסאובר הפופולרי ביותר של המותג: בשנת 2023 נמכרו 212,701 יחידות.

תא נוסעים. שברולט אקווינוקס שנת 2021. ג'יפ 5 דלתות, דור 3, שדרוג 1.

להזכירכם: הדור השלישי הושק בשנת 2016, וב-2021 הקרוסאובר עבר עדכון. ורק 8 שנים לאחר ההשקה יצא הדור החדש. הבכורה הרשמית התקיימה ב-24 בינואר 2024 בארצות הברית.

בישראל, הדור השלישי המעודכן של שברולט אקווינוקס מוצע במחיר החל מ-189,990 ₪ (לא כולל מיסים נוספים ואגרת רישוי, נכון לינואר 2024)

חשוב

עיצוב חיצוני

הדור הרביעי של שברולט אקווינוקס נראה כמו עותק קטן יותר של הדגם הגבוה ממנו בדרגה, שברולט טראוורס הגדול, שעבר לדור החדש בשנה שעברה. העיצוב יצא קשוח: בליטות רבות במרכב, קשתות גלגלים מרובעות ובודי קיט גדול מפלסטיק. רק מיד נדגיש: לברוטליות החיצונית אין השפעה ניכרת על הפרמטרים הטכניים בפועל.

גרסת השטח Activ.

הקרוסאובר קיבל יחידות תאורה קדמיות דו-קומתיות: בחלק העליון מותקנים פסי לד המשמשים לתאורת יום, והבלוקים של הפנסים הראשיים ממוקמים מתחתיהם. רכב השטח התרחב ב-59 מ"מ (ל-1,902 מ"מ). שאר המידות נותרו כמעט זהות: אורך – 4,653 מ"מ, גובה – 1,667 מ"מ, בסיס גלגלים – 2,730 מ"מ. כלומר, עדיין מדובר בקרוסאובר קומפקטי עם בסיס גלגלים גדול ומרווח פנימי נדיב.

לראשונה, הופיעה גרסת ה"שטח" Activ: היא כוללת גריל מקורי, סמלים שחורים, תוספת בפגוש הקדמי וצמיגי שטח על חישוקי R17. כבעבר, הקונים יכולים לבחור ברמת הגימור LT או בגרסת ה-RS ה"ספורטיבית" עם חישוקי R20 (גודל זה מוצע לראשונה).

תא נוסעים

בתא הנוסעים הותקן פאנל דיגיטלי יחיד, בעוד שביתו של לוח המחוונים בגודל "11 ממוקם על גבי מסך המגע של המולטימדיה בגודל "11,3. שירותי הרשת של גוגל מותקנים כברירת מחדל. הופיעה יחידת בקרת אקלים מודרנית (אך ללא כפתורי מגע), ועל השליטה בתיבה אחראי המנוף מאחורי ההגה. לרשימת האבזור הבסיסי הוסיפו חימום הגה ומושבים קדמיים. תא המטען של הקרוסאובר אמור להיות ענקי – הנפח המינימלי עומד על 845 ליטר (אם כי נמדד לפי השיטה האמריקאית).

ביתו של לוח המחוונים בגודל "11 ממוקם על גבי מסך המגע של המולטימדיה בגודל "11,3.

מפרט האבזור הבסיסי כולל: מצלמת רוורס, בקרת שיוט אדפטיבית, מערכות בלימה אוטונומית ומניעת סטיה מנתיב. החבילה המשוכללת של מערכות הבטיחות המתקדמות כוללת מערכת המזכירה על שכחת ילדים או בעלי חיים בפנים, וכן מערכת יציאה בטיחותית, ניטור שטחים מתים וניטור תנועה חוצה מאחור.

מנועים וגרסאות

שברולט אקווינוקס ‏2024. מרכב, צורה. רכב שטח 5 דלתות, 4 דור
בגרסאות המתקדמות Activ ו-RS יש בורר מצבי נהיגה.

בשוק האמריקאי שברולט אקווינוקס 2024 החדש יוצע מנוע עם בנזין טורבו 4 ציל' משודרג בנפח 1.5 ליטר: הספק המנוע נשאר זהה, 177 כ"ס, אך טוענים כי צריכת הדלק נמוכה יותר. במקום תיבת 6 ההילוכים האוטומטית הקודמת, כעת ישנן שתי תיבות: גרסת ההנעה הקדמית קיבלה CVT, וגרסת ההנעה כפולה קיבלה תיבת 8 הילוכים אוטומטית. בגרסאות המתקדמות Activ ו-RS יש בורר מצבי נהיגה.

שברולט אקווינוקס EV שנת 2022. ג'יפ 5 דלתות, דור 1.

המותג מתכונן להשקת שברולט אקווינוקס EV החשמלי, אבל מדובר ברכב שונה במהותו, ולא בגרסה של דגם הבנזין! ייצור הרכב החשמלי יתחיל ברבעון הראשון של 2024, הקרוסאוברים הראשונים יימסרו ללקוחות לא לפני האביב

להזכירכם
מחכים לשברולט אקווינוקס החדש?
7 קולות