מארגני תחרות World Car Of The Year 2024 (מכונית השנה בעולם) ציינו את 10 העולים לגמר בקטגוריה הראשית ו-5 מועמדים בקטגוריות משניות. לא פחות מ-3 רכבים סיניים הגיעו לגמר: אחד מהם מתיימר לקחת את הפרס הראשי, השני – יתחרה על תואר היפה ביותר, והשלישי – על תואר המכונית העירונית הטובה ביותר.
המכונית הטובה ביותר בעולם בשנת 2024 יכולה להיות סינית
AUTOBOOM

המכונית הטובה ביותר בעולם בשנת 2024 עלולה להיות סינית

המכונית הטובה ביותר בעולם בשנת 2024 יכולה להיות סינית

מארגני תחרות World Car Of The Year 2024 (מכונית השנה בעולם) ציינו את 10 העולים לגמר בקטגוריה הראשית ו-5 מועמדים בקטגוריות משניות. לא פחות מ-3 רכבים סיניים הגיעו לגמר: אחד מהם מתיימר לקחת את הפרס הראשי, השני – יתחרה על תואר היפה ביותר, והשלישי – על תואר המכונית העירונית הטובה ביותר.

בשנת 2023, הזוכה בתחרות הייתה מכונית הסדאן החשמלית יונדאי איוניק 6: היא זכתה לא רק בפרס הראשי, אלא נבחרה גם בתור הטובה ביותר בקטגוריות "מכונית חשמלית של השנה" ו"עיצוב השנה".

להזכירכם
בשנת 2023 ניצחה יונדאי איוניק 6.

על פי הכללים, בתחרות יכולים להתמודד רכבים שהיקף הייצור שלהם הוא לפחות 10,000 יחידות בשנה. בנוסף, עליהם להימכר לפחות בשתי יבשות ובשני שווקים גדולים (סין, אירופה, הודו, יפן, קוריאה, אמריקה הלטינית או ארה"ב). הזוכים נבחרים על-ידי חבר שופטים המורכב מיותר ממאה עיתונאים מ-29 מדינות.

תא נוסעים. יונדאי איוניק 5.

העונה הנוכחית התאפיינה בגידול במספר המכוניות הסיניות. כל המשתתפים בתחרות השנתית World Car Of The Year הוכרזו בספטמבר 2023, וכעת הכריזו המארגנים על המועמדים הסופיים. ואם בעבר היו רק כמה נציגים בודדים מסין, אז עכשיו יש הרבה, הרבה יותר.

BYD סיל שנת 2022. סדאן, דור 1.

הסנסציה העיקרית היא שאחד ה"סינים" הצליח להגיע לגמר התחרות המרכזית: ל"מכונית הטובה בעולם" בשנת 2024 יכולה להפוך הסדאן החשמלית BYD סיל!

תא נוסעים. BYD סיל שנת 2022. סדאן, דור 1.

ראוי לציין ש-BYD סיל שואף למקום הראשון גם בתחרות "המכונית הטובה ביותר" באירופה!

מעניין
BYD דולפין שנת 2022. האצ'בק 5 דלתות, דור 1, שדרוג 1.

בנוסף לכך, נציגי תעשיית הרכב הסינית יכולים להתחרות על הפרס בקטגוריית "המכונית העירונית הטובה ביותר" – זה יכול להיות BYD דולפין החשמלי במרכב האצ'בק, וגם לקבל את הפרס הראשון עבור "העיצוב הטוב ביותר" – עליו יתחרה הקרוסאובר החשמלי הקומפקטי זיקר X.

זיקר X שנת 2023. ג'יפ 5 דלתות, דור 1.

בתואר "המכונית החשמלית של השנה" עשוי לזכות גם דגם סיני, אם כי רק באופן פורמלי, – וולוו EX30 נכנס לרשימת העולים לגמר (המותג השוודי וולוו שייך לענקית הרכב הסינית ג'ילי). בנוסף לכך, הקרוסאובר החשמלי הקומפקטי מתחרה בשתי קטגוריות אחרות במקביל: "מכונית השנה בעולם" ו"המכונית העירונית הטובה ביותר". ובהחלט יש לו סיכוי בכל אחת מהן!

וולוו EX30 שנת 2023. ג'יפ 5 דלתות, דור 1.

השלב הבא הוא לצמצם כל אחת מהרשימות הנוכחיות לשלושה משתתפים, השלישיות שיעלו לגמר ייחשפו בסוף פברואר בתערוכת הרכב בז'נבה. הזוכים יוכרזו במרץ בתערוכה בניו יורק.

בפרס "רכב היוקרה של השנה" 2023 זכתה לוסיד אייר, בפרס "מכונית הספורט הטובה ביותר" זכתה קיה EV6 GT, ואת הפרס הראשי בקטגורית "המכונית העירונית של השנה" לקחה ההאצ'בק סיטרואן C3, המיועדת לשווקים מתפתחים

להזכירכם

רשימת העולים לגמר בשנת 2024

מכונית השנה בעולם

יונדאי קונה EV שנת 2023. ג'יפ 5 דלתות, דור 2.

הסדאן החשמלי BYD סיל, רכב השטח על בסיס שלדת סולם פורד ברונקו, הקרוסאובר הקומפקטי יונדאי קונה וגרסתו החשמלית קונה EV, הקרוסאובר במימדים בינוניים יונדאי סנטה פה, הקרוסאובר החשמלי הגדול וספינת הדגל קיה EV9, קרוסאובר 3 שורות גדול מאזדה CX-90, הקרוסאובר סובארו קרוסטרק, המכונית ההיברידית הפופולרית ביותר בעולם טויוטה פריוס, הסדאן החשמלית הגדולה פולקסווגן ID.7 והקרוסאובר החשמלי הקומפקטי וולוו EX30.

המכונית העירונית של השנה

אבארט 500e שנת 2023. מיני 3 דלתות, דור 2.

מכונית ההאצ'בק החשמלית הקטנה אבארט 500e, ההאצ'בק החשמלית הקומפקטית BYD דולפין, הקרוסאובר הקומפקטי החדש לקסוס LBX, הג'יפון הקטנטן סוזוקי Fronx והקרוסאובר החשמלי הקומפקטי וולוו EX30.

רכב היוקרה של השנה

ב.מ.וו i5 שנת 2023. סדאן, דור 1.

ב.מ.וו סדרה 5 ו"אחיו" החשמלי ב.מ.וו i5, המיניוואן היוקרתי לקסוס LM, משפחת מכוניות הקופה והקבריולטים הספורטיביים החדשה מרצדס CLE, משפחת מרצדס E קלאס והקרוסאובר החשמלי מרצדס EQE SUV.

מכונית הספורט של השנה

ב.מ.וו M2 שנת 2022. קופה, דור 2.

מכוניות הקופה והקבריולטים הספורטיביים ב.מ.וו M2, הקרוסאובר ההיברידי הראשון של חטיבת ה-M ב.מ.וו XM, הקרוסאובר הראשון בהיסטוריה בת 75 השנים של המותג פרארי פורוסאנג, ההאצ'בק החשמלי יונדאי איוניק 5N וגרסת הקיצון החדשה Turbo E-Hybrid של הקרוסאובר פורשה קאיין המפיקה 739 כ"ס.

המכונית החשמלית של השנה

פולקסווגן ID.7 שנת 2023. סדאן, דור 1.

ב.מ.וו i5, קיה EV9, מרצדס EQE SUV, פולקסווגן ID.7, וולוו EX30.

עיצוב השנה

פרארי פורוסאנג שנת 2022. ג'יפ 5 דלתות, דור 1.

פרארי פורוסאנג, פורד ברונקו, טויוטה פריוס, וולוו EX30 וזיקר Х.

מצביעים למכונית השנה:
14 קולות