רדאר RD6. מצפים להופעתו של הטנדר החשמלי החדש בישראל

רדאר RD6. מצפים להופעתו של הטנדר החשמלי החדש בישראל

רדאר RD6 הוא טנדר במימדים בינוניים בעל יחידת כוח חשמלית, הדגם הראשון של המותג Radar: תת המותג החדש של ענקית הרכב הסינית Geely שמתמחה בייצור רכבים חשמליים לפנאי פעיל ומיועד להוות תחרות ל-Rivian מארה"ב. אנו מצפים בכיליון עיניים להשקתו של הטנדר החשמלי החדש בישראל, ההצגה נערכה ב-12 ביולי 2022. ובינתיים נספר מה אנחנו יודעים עליו. לפי התחושות הראשונות ניתן לומר שגודלו של הטנדר הוא בערך בקטגוריה של טויוטה היילקס, הנמכרת כבר מזמן ובהצלחה בישראל, והעיצוב בוצע בסגנון של מכוניות הנוסעים מבית Geely.

הידעתם?

Radar הוא מותג הנמצא בבעלות התאגיד Geely בעל מרכז מחקר ופיתוח משלו בהאנגג'ואו ומפעל בעיר זיבו. הוא נוסד בשנת 2022 ומתמקד בייצור כלי רכב ידידותיים לסביבה ולפנאי פעיל. הם לא אמורים להיות זולים…

הסינים מתכוונים ללכת בעקבותיה של Rivian וליצור קו שלם של רכבים חשמליים המיועדים לפנאי פעיל. בהמשך יופיעו שני טנדרים, גם חשמליים, אבל כבר במימדים גדולים וכן רכב שטח גדול ואפילו טרקטורון. באשר לסנונית הראשונה, RD6 תוצע במספר גרסאות עם יחידות כוח בהספקים שונים ועם מגוון רחב של אביזרים אופציונליים כגון מכסה לארגז, גלשנים, מקררים ורדיו. ההשקה הרשמית של הדגם החדש מתוכננת ל-9 בספטמבר. סביר להניח ששאר המאפיינים הטכניים של הדגם ייחשפו קרוב יותר לתאריך היציאה.

עיצוב חיצוני

רדאר RD6 החדש נראה אטרקטיבי. ואמנם מלפנים אין שום פרט יוצא מן הכלל, החלק האחורי יצא מיוחד בזכות העיצוב הבלתי שגרתי של יחידות התאורה. האות X ובומרנג – כך נראים הפנסים של הרכב, בהכרח מחוברים באמצעות פס כיאה לכל הרכבים החשמליים. בדרך כלל דווקא המרכב של הטנדרים הוא חדגוני ומשעמם, לכן המקרה הזה הוא ייחודי.

יחידות כוח

Radar RD6 2022. מנוע. טנדר תא כפול, 1 דור

נכון לעכשיו ידוע ש-RD6 החדש הולך להצטייד בהנעה אחורית וכפולה, ההספק שלו יהיה בין 200 לבין 400 כ"ס.

Radar יצרה את RD6 על גבי הפלטפורמה החשמלית SEA (Sustainable Experience Architecture), הפיתוח הזה של תאגיד האם Geely כבר העניק חיים למספר דגמים אחרים. הרכב יוצע עם שני סוגי יחידת כוח: חד-מנועית או דו-מנועית. במקרה הראשון ההספק יעמוד על כ-200 כ"ס, הגרסה העוצמתית יותר תפיק כבר 400 כ"ס, מה שיספק תאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש תוך 7 שניות. בנוסף לכך, החברה הכריזה על כך שרדאר RD6 שנת 2022/2023 יספק טווח נסיעה מרבי של 600 ק"מ (לפי התקן הסיני) ויקבל מספר רב של שקעי 220 וולט להפעלת מכשירי חשמל שונים.

עובדה חשובה

ענקית הרכב הסינית Geely כבר מיוצגת בישראל על-ידי תת המותג ג'יאומטרי. אצלנו נמכר ג'ילי ג'יאומטרי C: קרוס-האצ'בק חשמלי במימדים בינוניים המיוצר משנת 2020. קראו פרטים כאן

האם אתם מצפים לדגם הזה ולמותג באופן כללי?

טנדרים עירוניים

פורד מאבריק. טנדר ל''חנונים''

פורד מאבריק. טנדר ל''חנונים''

טנדר קומפקטי מתוצרת Ford Motor Company. הכירו - הטנדר החדש ביותר עם טכנולוגיות חדשניות של המותג האמריקאי.

  • סקירות
ועוד עבור טנדרים עירוניים