דאצ'יה סנדרו. הצלחה אמיתית

דאצ'יה סנדרו. הצלחה אמיתית

האצ'בק דאצ'יה סנדרו, השייכת לקטגוריה הקומפקטית, שמרה באוגוסט 2021 על תואר הדגם הנמכר ביותר בשוק האירופי. הוא הגיע לראש הדירוג ביולי. ישנם כמה קשיים עם הזמינות של מכוניות דאצ'יה - למשל, הדור החדש עדיין לא הגיע לישראל, אם כי השקת מכירות של מכוניות היתה צפויה בתחילת השנה. אף על פי כן, באוגוסט הצליחה חברת בת של רנו למכור 14961 מכוניות סנדרו. זה 8% יותר מאשר ביולי.

במכוניות של הדור השלישי אשר הושק לראשונה בספטמבר 2020, הותקן מנוע טורבו של 1 ליטר (90 כ"ס) ותיבת 6 הילוכים ידנית או variator, או מנוע בנזין אטמוספרי בנפח ליטר עם שלושה צילינדרים (65 כ"ס) ותיבה ידנית 5 הילוכים או מנוע טורבו גז (100 כ"ס) ותיבה ידנית. שאסי של סנדרו הוא מסורתי עבור הדגם: מקדימה מקפרסון, מתלים תלויים למחצה מאחורה. הגה כוח הידראולי הוחלף להגה חשמלי וציוד סטנדרטי כולל שש כריות אוויר, בקרת שיוט, פנסי LED מלאים, מערכת בלימה אוטומטית ומערכת ניטור שטחים מתים. סנדרו החדש נבנה על פלטפורמת CMF מודולרית ומודרנית.

מה עוד מבוקש אצל האירופאים? במקום השני נמצאת פולקסווגן גולף, שנמכרה בכמות 13664 יחידות וזו ירידה רצינית - בסך של 38%. במקום השלישי טויוטה קטנה, האצ'בק יאריס - דגם זה נמכר בכמות של 12594 יחידות, עליה של יותר מ -18%. במקום הרביעי שוב דגם דאצ'יה - קרוסאובר דאסטר, הוא נבחר על ידי 11327 קונים. העלייה של 4% אפשרה לדאסטר לעקוף את הקרוסאובר הזעיר של פולקסווגן T-Roc, שמכירותיו ירדו ב-6% ל- 11179 יחידות.

הערה

בשוק ישראלי בשנת 2021 עדיין נמכר הדור השני של סנדרו אחרי עיצוב מחדש של 2016. הדגם מגיע אלינו בשתי גרסאות של מנועי בנזין. שניהם בנפח ליטר. אחד - מנוע טורבו בהספק של 90 כ"ס, השני - ללא טורבו בהספק של 73 כ"ס. מנוע טורבו הוא חזק יותר ומאפשר להאיץ ל- 175 קמ"ש, מנוע היותר "רגוע" יכול להאיץ מקסימום עד 158 קמ"ש. אבל צריכת הדלק שלהם היא בערך זהה - 5.4-5.6 ליטר לכל 100 ק"מ בממוצע. מנוע טורבו מחובר לתיבה רובוטית 5 הילוכים, מנוע הפשוט יותר מחובר לתיבה ידנית 5 הילוכים.

מה דעתך על דאצ'יה סנדרו?

רנו ניסאן מיצובישי

רכב שטח ניסאן טראנו. כובש שטח לשעבר

רכב שטח ניסאן טראנו. כובש שטח לשעבר

אחת הדוגמאות לדעיכת תעשיית הרכב: רכב שטח עם היסטוריה מפוארת ירד לרמה של קרוסאובר, שיבוט של קרוסאובר של חברה אחרת. טראנו כבר לא מה שהיה פעם.

  • סקירות
רנו קאפטור 2020. מרכב, צורה. רכב שטח 5 דלתות, 1 דור, שדרוג 1

רנו קפצ'ור. קפצ'ור, אך לא אותו אחד

על מנת לשמח את הצרכנים ולבלבל את העתונאים, רנו החליטה להשיק שני קפצ'ורים. ההבדל הוא באות הראשונה, בפלטפורמה ו... קראו בהמשך!

  • סקירות
רנו KWID 2015. מרכב, צורה. האצ'בק 5 דלתות, 1 דור

רנו קוויד. קרוס-האצ' זול

הגרסה האירופאית של רנו קוויד נמכרת תחת השם דאצ'יה ספרינג. רכב חשמלי קומפקטי וזול שחסר לנו.

  • סקירות
ועוד עבור רנו ניסאן מיצובישי