בגרמניה, במהלך מבחני רישוי שנתיים לרכב, אוספים סטטיסטיקה על פגמים קריטיים, ולאחר מכן, על סמך הנתונים שהתקבלו נערך דירוג אמינות. בהתבסס על תוצאות 2023, הובלטו שלושה רכבים בקטגוריית הגיל 12-13 שנים, שאינם מתקלקלים גם לאחר 10 שנים על הכביש! אצלם מצאו כמות מינימלית של תקלות.
שלושת הרכבים שלא מתקלקלים גם לאחר 10 שנים
AUTOBOOM

שלושת הרכבים שלא מתקלקלים גם לאחר 10 שנים

שלושת הרכבים שלא מתקלקלים גם לאחר 10 שנים

בגרמניה, במהלך מבחני רישוי שנתיים לרכב, אוספים סטטיסטיקה על פגמים קריטיים, ולאחר מכן, על סמך הנתונים שהתקבלו נערך דירוג אמינות. בהתבסס על תוצאות 2023, הובלטו שלושה רכבים בקטגוריית הגיל 12-13 שנים, שאינם מתקלקלים גם לאחר 10 שנים על הכביש! אצלם מצאו כמות מינימלית של תקלות.

בנוסף לכך, תגלו מי הפך לאאוטסיידר בקטגוריה "הצעירה ביותר" – עד 3 שנים, עם כמות מרבית של תקלות. ושם מחכה הפתעה גדולה!

הבהרה

על איסוף הסטטיסטיקה אחראי ארגון המומחים הגרמני TÜV SÜD. בשנת 2023 הם ניתחו מידע על 10 מיליון מכוניות שעברו בדיקה. בדירוג הסופי כל הרכבים מחולקים לקבוצות גיל. מובילי הקטגוריה "המבוגרת ביותר" (12-13 שנים) היו שלושה דגמים עם מספר מינימלי של תקלות.

האמינים ביותר בקטגורית 12-13 שנים

אאודי TT: מכונית ספורט במרכב קופה או רודסטר, נמכרת בישראל במחיר החל מ-322,761 ₪* (חדשה). בשוק יד שנייה אין הרבה מכוניות כאלה.

פוקלסווגן גולף פלוס: מיניוואן תת-קומפקטי על בסיס ההאצ'בק גולף, בעל גג גבוה יותר ותא נוסעים מרווח יותר בהשוואה לדגם המקורי. לא משווק בישראל.

טויוטה RAV4 הוא קרוסאובר משפחתי אהוב בארץ, בישראל משווק הדור החמישי לאחר עדכון של 2022. מוצע עם מבחר רחב של יחידות כוח שונות, כולל היברידיות רגילות ומערכות פלאג-אין. המחיר של קרוסאובר חדש מתחיל ב-184,307 ₪*. אפשר למצוא RAV4 יד שנייה בפחות.

*כל המחירים כאן ולהלן כוללים אגרת רישוי, נכון לדצמבר 2023.

אנחנו לא שוללים את האפשרות שבעלי הרכבים הללו דואגים להם היטב ולוקחים אותם לטיפולים ובדיקות באופן סדיר. לכן, גם לאחר 10 שנים הם לא נראים משומשים במיוחד ולא גורמים לכאבי ראש.

טיפול איכותי וקבוע הוא המפתח לחיים ארוכים וחסרי בעיות לרכב שלך

חשוב

האחרונים בקטגורית מעל גיל 10

מבין רכבים ישנים יותר, את התוצאות הגרועות ביותר עם המספר המרבי של תקלות הציגו:

ניסאן קשקאי קרוסאובר קומפקטי המוצע בישראל עם מנועי בנזין ובגרסת e-Power ההיברידית. המחירים של קשקאי חדש מתחילים ב-162,150 ₪. כמובן, יד שנייה יעלה פחות.

רנו טווינגו: מכונית מיני עירונית, אינה משווקת רשמית בישראל.

דאצ'יה לוגאן: משפחתית קומפקטית לא יקרה הנהנית מביקוש גבוה למדי בישראל. דגמים חדשים לאחר עדכון של 2022 נמכרים במחיר החל מ-116,609 ₪. אפשרויות עוד יותר זולות תמצאו בשוק יד שנייה.

הרכבים האמינים ביותר בקטגוריית עד 3 שנים

הקטגוריה "עד 3 שנים" היא לא רק הכי צעירה, אלא גם החשובה ביותר. הרי אם מתרחשות תקלות במכונית כמעט טרייה, זה מעיד על פגמים בתהליך הייצור. אם במקרה של מכוניות "מיושנות" חשוב להקפיד על טיפולים קבועים, החלפת המסננים, הנוזלים וכו', אז עבור אלו שירדו לאחרונה מפס הייצור, ההשפעה של טיפול איכותי היא מינימלית, וראשית כל האמינות באה לידי ביטוי באיכות ההרכבה. אלו הם המובילים בקטגוריה:

פולקסווגן גולף ספורטסוואן: מיניוואן קומפקטי, חוליית ביניים בין האצ'בק לסטיישן. בנוי על בסיס גלגלים מוארך, ולכן הינו בעל קיבולת גדולה יותר בהשוואה לגולף המקורי. לא משווק בישראל.

אאודי Q2: הקרוסאובר הקטן ביותר בהיצע של אאודי. בישראל מוצע בגרסת הדור הראשון לאחר מתיחת פנים של 2020. המחיר של קרוסאובר חדש מתחיל ב-199,874 ₪, אאודי Q2 יד שנייה יהיה זול יותר.

אאודי TT: אותה מכונית הקופה/קבריולט שניצחה בקטגורית למעלה מ-10 שנים התבררה גם כאחת המכוניות הצעירות האמינות ביותר. כך שאנו ממליצים לשקול אפשרות כזו…

האאוטסיידרים בקטגוריית עד 3 שנים

סיאט אלהמברה: מיניוואן גדול, פרי פיתוח משותף של פולקסווגן ופורד. הייצור הופסק בשנת 2020. עם זאת, מכוניות כאלה סופקו לישראל, אך כיום ניתן למצוא אותן רק בשוק יד שנייה.

דאצ'יה לוגאן: כן, כנראה אם בוחרים משהו יותר זול, משלמים על זה כבר בגיל הכי צעיר. עדיין רוצים לקנות?..

טסלה מודל 3: ההפתעה הגדולה ביותר בדירוג האמינות, או ליתר דיוק, במקרה שלה, ה"אי-אמינות"! לאינספקטורים הגרמנים היו שאלות רבות, במיוחד בנוגע למערכת הבלמים והשאסי. המכונית החשמלית הזולה ביותר (היום) בהיצע של טסלה, מודל 3, היא מבוקשת מאוד בקרב הישראלים, ומדורגת באופן קבוע בין עשרת המובילים בשוק שלנו. לאחר ירידת המחירים טסלה חדשה תעלה החל מ-206,188 ₪, כמה עולה יד שנייה – ראו כאן. אבל האם זה רעיון טוב לקנות אותה – תחליטו אתם.

האם אתם סומכים על דירוגי אמינות?
130 קולות