.Honda Motor Co. Ltd – היא חברת רכב יפנית, ואחת מעשרת יצרני הרכב המובילים בעולם ומדורגת במקום הראשון בעולם בייצור אופנועים. היא מייצרת גם טרקטורונים וציוד מיוחד, מנועים, גנרטורים, משאבות, מכסחות דשא ומפלסות שלג. ישנם אפילו מטוסי עסקים של HondaJet. הרובוט Asimo, שיוצר על ידי הונדה בשנת 2000, הפך מיד לאהוב אוניברסאל
הונדה סיוויק ‏2016. מרכב, צורה. סדאן, 10 דור
AUTOBOOM

הונדה-סיפור הצלחה

הונדה סיוויק ‏2016. מרכב, צורה. סדאן, 10 דור

.Honda Motor Co. Ltd – היא חברת רכב יפנית, ואחת מעשרת יצרני הרכב המובילים בעולם ומדורגת במקום הראשון בעולם בייצור אופנועים. היא מייצרת גם טרקטורונים וציוד מיוחד, מנועים, גנרטורים, משאבות, מכסחות דשא ומפלסות שלג. ישנם אפילו מטוסי עסקים של HondaJet. הרובוט Asimo, שיוצר על ידי הונדה בשנת 2000, הפך מיד לאהוב אוניברסאלי ולסלבריטאי עולמי.

יחד עם זאת, הונדה מוטור היא חברה עצמאית לחלוטין, שלא מתמזגת עם אף תאגיד אחר. להונדה 119 מפעלים ב-33 מדינות ברחבי העולם, והיא כבר ייצרה יותר ממאה מיליון כלי רכב. Honda Motor דורגה במקום ה-74 מבין כל החברות הגדולות בעולם ברשימת Forbes Global ומדורגת במקום ה-36 במחזור המכירות! המותג Honda מדורג במקום ה-23 ברשימת המותגים היקרים ביותר. אפילו קמפיין הפרסום של Honda הוכר כטוב ביותר וקיבלו את התואר "מנצח המנצחים!" - Winner of Winners! היא אפילו הצליחה לזכות בפרס של חברות הביטוח בבריטניה שדירגו את רכבי Honda כאמינים ביותר. *לפי נתוני משנת 2018/2019

Honda מכרה יותר מ-100 מיליון ממכוניותיה והיא מדורגת במקום הראשון בעולם בייצור אופנועים. המותג Honda מדורג במקום ה-23 ברשימת המותגים היקרים והיוקרתיים ביותר בעולם.

"אנשים רבים חולמים על הצלחה. אך אני מאמין שאפשר להשיג הצלחה רק באמצעות כישלון חוזר ונשנה וניתוח פנימי. למעשה, ההצלחה היא רק אחוז אחד מהעבודה שלך, ו-99 האחוזים הנותרים הם כישלון". המילים הללו, שנאמרו על ידי סויצ'ירו הונדה, מייסד חברת Honda Motor, הן אולי המתאימות ביותר ליותר מ-70 שנות היסטוריה של Honda. זהו סיפור של עליות ומורדות, התמדה ועמידות, חוצפה וכושר המצאה. וכמובן, הצלחה מטאורית!

לידת החברה

בשנת 1948, הוקמה רשמית החברה .Honda Motor Co, ששחררה לאחר מכן את אופנוע HONDA הראשון שלה תחת השם «Dream». אך הכול התחיל, כמובן, הרבה קודם...

בכפר ליד הר פוג'י, התגורר ילד בשם סויצ'ירו הונדה שאהב אופניים. הוא אהב לא רק לרכוב עליהם, אלא גם לתקן, להרכיב ולפרק. הוא הגה את הרעיון להחליף את חישוקי העץ בגלגלים מתכתיים. דבר שנראה לנו עכשיו פתרון כה פשוט! אך באותה תקופה זו הייתה פריצת דרך, המצאה אמתית. לאחר מכן סוויצ'ירו המציא את טבעת הבוכנה ופתח חברה משלו - Tokai Seiki Heavy Industry, שכמעט מיד קיבלה הזמנה גדולה מToyota לייצורם. במהלך חייו רשם סויצ'ירו הונדה כ-150 פטנטים והוא יישאר תמיד בדפי ההיסטוריה כאדם שתמיד מסוגל למצוא פתרונות פשוטים לבעיות מורכבות.

בשנת 1945, לאחר שהמפעל שלו נפגע קשה במהלך המלחמה ורעידת האדמה, Honda החליטה למכור את Tokai Seiki לToyota תמורת 450,000 ין. סויצ'ירו, שהרבה לעסוק בחיבור מנועים לאופניים של כל חבריו ומכריו, פתח את ייצור האופנועים שלו בשנת 1948. האופנוע הראשון של החברה, שכונה "חלום" ("Dream"), יצא לאור כשנה לאחר מכן. במקביל הצטרף טייקו פוג'יסאווה לחברה, אדם שנחשב לאב המייסד השני של החברה. מאז ומתמיד הייתה חלוקת אחריות קפדנית בינו לבין הונדה . הונדה היה אחראי על טכנולוגיות ייצור ופוג'יסאווה - בניהול חברות ומכירות.

עד סוף שנות החמישים, אופנועי HONDA זכו בכל מרוצי האופנועים היוקרתיים בעולם. עד שנת 1967 הפכה הונדה ליצרנית האופנועים הגדולה בעולם. לאחר ההצלחה הגדולה של האופנועים שלה החליטו בחברה לייצר מכוניות Honda וגם כאן סויצ'ירו הונדה הראה שוב את דמותו המרדנית המפורסמת, תוך התעלמות מוחלטת מהצהרות משרד הסחר והתעשייה הבינלאומי היפני הטען כי יפן אינה זקוקה ליצרנית רכב נוספת.

מאז המהדורה הראשונה נמכרו יותר מ- 24 מיליון מכוניות מדגם Honda Civic.

התהילה האמתית של Honda הגיעה בשנת 1972 - זו שנת יציאת הדגם של Civic. מרגע זה, Honda קבלה הכרה כיצרנית רכבים איכותיים וקומפקטיים. שלוש שנים לאחר המכירות של דגמי Honda Civic עברו את המיליון. כיום אנו נוסעים כבר בדור העשירי של Civic . ובסך הכול, מאז המהדורה הראשונה נמכרו יותר מ- 24 מיליון מכוניות מדגם זה.

משבר הנפט פגע מאוד ביפן. כל יצרני הרכב החליטו לצמצם את הייצור פרט ל Honda! הוא הכפיל את הייצור וקיצץ במחירים. ושוב החברה נחלה הצלחה! הונדה הצליחה להגדיל את המכירות ב-76 אחוזים. מיד לאחר ההצלחה הציגה Honda דגם מפואר יותר של המכונית – ה- Accord, שהחל להיות מבוקש מאוד בארצות הברית. ה Accord נבחרה לאחת מעשר המכוניות הפופולריות ביותר בארצות הברית על ידי מגזין Car and Driver. סויצ'ירו הונדה הפך לאסיאתי הראשון שהצליח להיכנס להיכל התהילה של תעשיית הרכב האמריקני. כאשר הגיעה Acura, היא מיד הכניסה את Honda לשורות חברות הרכב הגדולות בעולם. בשנים 1990 עד 1992 היו מכוניות Acura המכוניות הנמכרות ביותר בארצות הברית, ו Honda הפכה לחברה השלישית במספר המכוניות שנמכרו.

שנות התשעים החלו עם הופעת הבכורה של דגם ה-NSX, המצויד בחידושים הטכנולוגים האחרונים, שהציב אתגר אמיתי למכוניות הספורט של Ferrari. האם אתה יודע לכם על השתתפותה של הונדה במרוצי Formula-1? מכונית המרוץ McLaren-Honda ניצחה 15 מתוך 16 מרוצים בעונה אחת! ואז הגיעה (Honda CR-V (Compact Recreational Vehicle האגדית, רכב פנאי שטח קומפקטי. רכב שטח קטן זה זכה לשבחים מידיים והוא אחד הקרוסאוברים הנמכרים ביותר בעולם כיום.

Honda הייתה זו שהמציאה את מערכת הניווט הראשונה בעולם. מכונית המרוץ McLaren-Honda ניצחה 15 מתוך 16 מרוצים בעונה אחת! Honda CR-V זכתה לשבחים רבים והיא אחד הקרוסאוברים הנמכרים ביותר בעולם כיום.

כיום הונדה מתקדמת יותר ויותר בתחום הרכב הידידותי לסביבה. היא מייצרת מכוניות הפועלות על גז וחשמל, משפרת את ביצועי המנועים שלה, ומפחיתה את כמות החומרים המזיקים בגזי הפליטה. הידעתם שהונדה המציאה את מערכת הניווט הראשונה בעולם? Honda Electro Gyrocator הושק בשוק היפני עשר שנים לפני שהוצגו מערכות ה- GPS Sat Nav. בשנת 2016 מכרה הונדה 15 מיליון מנועי בעירה פנימית, 100 מיליון יחידות ציוד לגינה, 300,000 אופנועים, וייצור המכוניות של Honda הגיע ל-100 מיליון. אני תוהה אם סויצ'ירו חלם שיוצרו כל כך הרבה מכוניות הנושאות את שמו?

אכן, היו אירועים קשים בחיי החברה, היו נפילות נוראיות, אבל בכל פעם שהיא קמה, היא קמה והמשיכה. המוטו של הונדה - «The Power of Dreams» - "כוח החלומות!" - הביא את החברה לרמה חדשה של טכנולוגיה גבוהה, עזר לה לשרוד, להשיג הצלחה והכרה עולמית. להונדה פוטנציאל גדול להמשיך לשמור על מעמדה המוביל בענף האופנועים והרכב העולמי.