יונדאי-חשיבה חדשה, אפשרויות חדשות!

Hyundai Tucson

Hyundai Motor Company נושאת בצדק את שמה של אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם. יצרנית הרכב הדרום קוריאנית זו היא הגדולה במדינתה והרביעית בעולם! התרגום מקוראנית של המילה "Hyundai" הוא "מודרני". Hyundai Motor היא חלק מ-Hyundai Kia Automotive Group, לאחר שרכשה 51% ממניות KIA בשנת 2000 יחד עם כל חברות הבת שלה. Hyundai מחזיקה בבעלות באחד ממפעלי הרכב הגדולים בעולם - מפעל להרכבת הרכב באולסן, שבין בתי המלאכה יש בו גן חיות אמיתי עם צביים, טווסים, ארנבים ושועלים. מכוניות החברה נמכרות בכ-5,000 סוכנויות רכב ברחבי העולם. * על פי נתונים משנת 2018/2019

Hyundai מייצרת לא רק מכוניות נוסעים, אלא גם כלי מכונה, קטרים, מוצרי פלדה, אלקטרוניקה וספינות. בניית האניות של Hyundai הביאה את דרום קוריאה למקום השני בין כל המדינות העוסקות בענף זה. בנוסף, החברה עוסקת בתעשייה ובבנייה פטרוכימית. Hyundai הייתה זו שבנתה את הכביש המהיר באורך של 400 ק"מ בין סאול לבוסאן.

Hyundai Motor Company יצרנית הרכב הדרום קוריאנית זו היא הגדולה במדינתה והרביעית בעולם! התרגום מקוראנית של המילה "Hyundai" הוא "מודרני".

איל הכול התחיל?

הכל התחיל בשנת 1947 עם חנות קטנה לתיקון רכב בבעלות צ'ונג צ'ו יונג. המלחמה הסתיימה, היה צורך לשקם מחדש את ארצו. לכן, ג'ונג ג'ו יונג ואחיו, שדיברו אנגלית היטב, עשו להסכם עם הצבא האמריקני וקיבלו מהם כמה חוזי בניה גדולים למדי, וכתוצאה מכך הפכו את Hyundai לחברת הבנייה הגדולה במדינה, בכך שכחו את חלומם במשך 20 שנה - ליצור מכונית.

תולדות הרכב של Hyundai החלה רק בשנת 1967. תחילה לא מיצור מכוניות המותג, אלא מייצור מכוניות Ford. החטיבה הבריטית של Ford הייתה זקוקה לפס ייצור להרכבת מכוניותיה בדרום קוריאה. למפעלים של Hyundai היו יכולות כאלה. לאחר משא ומתן בזק עםFord , Hyundai החלה להרכיב את המשאיות הקטנות של, Ford D-750 - Ford Cortina ו-Ford Granada אבל החלום של יצירת מכונית משלו מעולם לא עזב את ג'ונג ג'ו יאנג. לאחר שצבר ניסיון רב בהרכבת מכוניות Ford, Hyundai פותחת משרד עיצוב משלה ומתחילה לפתח את המכונית הראשונה שלה. שכנתה מיפן, Mitsubishi Motors, נקראה לעזרה, כמו גם Giorgio Giugiaro האיטלקי המפורסם, האיש שעיצב את Lamborghini Cala, הוזמן לעצב יחד עם צוותו ItalDesign.

החברה הקוריאנית שהחלה בהרכבת משאיות Ford והמשיכה במכונית הראשונה שלה Hyundai Pony, הפכה מהר מאוד למובילה במדינה שלה.

כך נולד התינוק Hyundai Pony בשנת 1974 ... עם עיצוב איטלקי ורכיבים יפנים, הוא פשוט לא יכול היה שלא להיות פופולרי! בתערוכת הרכב של טורינו הוא גרם לבלגן אמתי! Hyundai Motor Company הפכה מהר מאוד למובילה בתעשיית הרכב הקוריאנית, וזמן קצר לאחר מכן החלה לייצא את Hyundai Pony לשוק הזר תחת השם Hyundai Exel. בעקבות ההצלחה Hyundai Motor Company החלה להתרחב וליצור פיתוחים וטכנולוגיות משלה.

אחד השווקים הנחשקים בעולם לחברות רכב היה השוק האמריקאי. Hyundai ממש רצתה להגיע לשם, איך לא תמיד ידעה איכן להתחיל? ... היא מחליטה להתחיל בקנדה. :) בשביל זה היה צריך להתאים את הדגמים לסטנדרטים המתאימים לרכבים מעבר לים. כך, אחרי 6 שנים בלבד, כבר בשנת 1986, מספר מכוניות הHyundai שסופקו לארצות הברית עלה על מיליון. שנה לאחר מכן, ה- H100 שוחרר, שבזמן זה כבר נמכר בסכום כולל של 2 מיליון ... בסתיו 1988, הופיעה Hyundai Sonata. כעבור מספר שנים, החברה שחררה את Hyundai Lantra, בשוק המקומי היא נקראה Elantra, שהפכה למכונית הפופולרית ביותר בדרום קוריאה. אז, בשנת 1990, Hyundai Motor Company סוף סוף נכנסה למקום גבוה בעולם הרכב ותפסה מקום מכובד בקרב שחקני העולם בתעשיית הרכב.

אבל היא לא נרגעה בזה! היא רצתה לצייד את מכוניותיה בטכנולוגיה משלה, ובעיקר במנועים משלה. כבר בשנת 1991 הופיע המנוע הראשון של יונדאי, ה-Alpha, והמנוע Beta פותח בשנת 1993. אבל זה לא הכל! בשנת 1992 מקימהHyundai חברת עיצוב מכוניות משלה,Hyundai California Design. הפיתוח הראשון שלה היה מכונית הקונספט HCD-I. כך ביססה Hyundai Motor את המסורת של עיצובים קונספטים מקוריים. בשנת 1995 פיתחה החברה את מנוע ה- DOHC הראשון ותיבת ההילוכים שלה.

בשנת 1998 הופיעו Sonata ו- Huyndai XG וממש כשנה לאחר מכן, הופיעה מכונית המנהלים של Hyundai Equus בעלת האבזור העשיר, מנוע V8 בנפח 4.5 ליטר ו-270 כ"ס. 1999 הייתה שנת פריצת דרך אמתית עבור החברה. בשנת 1999 הציגה Hyundai ארבעה דגמים חדשים: ה- Centennial, Hyundai Accent החדש, ה- Coupe המוערך המחודש, והמיניוואן Hyundai Trajet. ה- Trajet הראה את מחויבותה של Hyundai לפלח חדש בשוק העולמי - MPV. אגב, ידעת שHyundai Getz הוכתר למכונית השנה בהודו? :)

הסיסמה של Hyundai היא :"New thinking, New possibilities!" -"חשיבה חדשה, הזדמנויות חדשות!". החברה ממוקמת במקום החמישי במחזור המכירות בעולם בין כל יצרני המכוניות.* על פי נתונים משנת 2018/2019

הסיסמה של Hyundai היא :"New thinking, New possibilities!" -"חשיבה חדשה, הזדמנויות חדשות!". על ידי דבקות בה השיגה החברה את הישגיה - לא רק שהשיגה את הייצור של מכוניות משלה, עם מנועים משלה ועיצוב משלה, אלא גם קיבלה את ההכרה ,האהבה והערכה של נהגים רבים ברחבי העולם, לקחה את המקום החמישי במחזור המכירות בעולם בין כל יצרני המכוניות.

Hyundai Motors ממשיכה לחשוב אחרת, לחזק את מעמדה בתחום הטכנולוגיה, ומספקת לאנשים הזדמנויות חדשות ליהנות ממכוניות Hyundai.

קבוצת Hyundai

ועוד עבור קבוצת Hyundai