Fiat הוא מותג רכב איטלקי המורכב מהאותיות הראשונות של השם- Fabrica Italiana Automobili Torino - F.I.A.T, הוא נוסד בשנת 1899. בסוף המאה ה-19 נולדה תעשיית הרכב העולמית ו-Fiat הייתה מהחלוצות של תעשייה זו וכיום Fiat ממשיכה להוביל את התעשייה, היא תמיד הייתה הראשונה בתחום החדשנות ולא פעם עמדה בראש השוק הרכב העולמי. כיום
פיאט טיפו 2015. מרכב, צורה. סדאן, 2 דור
AUTOBOOM

פיאט - האיטלקי הנלהב

פיאט טיפו 2015. מרכב, צורה. סדאן, 2 דור

Fiat הוא מותג רכב איטלקי המורכב מהאותיות הראשונות של השם- Fabrica Italiana Automobili Torino - F.I.A.T, הוא נוסד בשנת 1899. בסוף המאה ה-19 נולדה תעשיית הרכב העולמית ו-Fiat הייתה מהחלוצות של תעשייה זו וכיום Fiat ממשיכה להוביל את התעשייה, היא תמיד הייתה הראשונה בתחום החדשנות ולא פעם עמדה בראש השוק הרכב העולמי. כיום, התעשייה הגדולה ביותר באיטליה Fiat, המייצרת מכוניות ומנועים, היא חלק מתאגיד הרכב הענק FCA, שאיחד את המותג האיטלקי Fiat ואת Chrysler האמריקנית. תאגיד "Fiat Chrysler Automobiles N.V". מדורג במקום ה-8 בדירוג השחקנים הגדולים ביותר בשוק הרכב העולמי, הוא מחזיק במותגים כמו: Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Jeep Maserati, Ferrari, Lancia, RAM ומותג המשאיות IVECO. הפרס הבינלאומי "המכונית השנה באירופה" הוענק לפיאט יותר מכל חברה אחרת! 12 פעמים!

אכן, מכוניות הספורט המרתקות ביותר בעולם מיוצרות על ידי Fiat! הלוגו של Fiat עומד בגאווה על החרטום של כל מכוניות המרוץ של המותג Ferrari. סמל זה גם רקום על סרבלו של אלוף העולם במרוצי אופנועים ולנטינו רוסי, שגם ביומיום מעדיף את Fiat 500 על כל הדגמי רכב האחרים. נהגי המרוצים המפורסמים ביותר - מייקל שומאכר וקימי רייקונן - היו בעבר הפנים של Fiat. מרכז הפיתוח של Fiat מחזיק בפרס "Ferrari Technology Award" כשותף הטכני הטוב ביותר.

FCA מוכרת כ-4.9 מיליון כלי רכב בשנה. דבר המהווה 5.6% מכלל שוק הרכב העולמי! בקונצרן 162 מפעלים, 87 מרכזים מדעיים וטכניים, מכוניות FCA נמכרות ב-150 מדינות. מרכז הקונצרן האיטלקי-אמריקני ממוקם בלונדון. באירופה היא פועלת באמצעות חברת הבת שלה Fiat Italy S.p.A, ובארה"ב באמצעות FCA US, לשעבר Chrysler LLC.

ל- Fiat חטיבה תעשייתית - Fiat Industrial, המייצרת משאיות, ציוד תעשייתי וחקלאי. היצרן הגדול בעולם של מכונות חקלאיות CNH (Case New Holland) הוא חלק מ-Fiat Group. התאגיד Fiat כולל גם את יצרני הרכבים המנועיים Gilera, Piaggio, Vespa. בתחום הרכבים המסחריים Fiat תמיד מקדימה את השאר... מותג הרכב המסחרי של Fiat Professional מוכר כ- 14.9% מכלל הרכבים המסחריים במערב אירופה.

הפרס הבינלאומי "המכונית האירופית של השנה" הוענק לפיאט יותר מכל חברה אחרת! 12 פעמים! בין הזוכים ניתן למנות דגמים של Fiat כמו: Tipo ,Uno ,Punto ,Bravo ,Stilo ,Panda והזוכה האחרון היה Fiat 500, הממוקם קצת לפני Mazda 2 ו Ford Mondeo(שקבלו 202,325,385 נקודות בתחרות בהתאמה).

למרות כל זאת, שמו של המותג Fiat הפך לאחרונה לבדיחה ... מדוע זה? יש דעה רווחת שמכוניות Fiat, על אף כל עיצובן יוצא הדופן והמודרני, אינן בעלות איכות ייצור גבוהה במיוחד ... לטענת החברה האמריקאית J.D. Power and Associates שחוקרת את השוק, Fiat מדורגת במקום הגרוע בשנת 2014 וב-2015 על סמך מספר הליקויים שנמצאו בכלי רכב חדשים. בעניין זה, נוהגים לקרוא ל "!Fiat - Fix It Again, Tony"-"תקן את זה שוב, טוני "... ובגרמניה מכנים את מכוניות "Fiat-Fehler In Allen Teilen" - "פגמים בכל צומת" ... עם זאת, FCA מדורגת במקום ה-8 בעולם מבין כל ענקיות הרכב. זהו הקונצרן האיטלקי הגדול והמשמעותי ביותר בכל העולם, כאשר 1,063 חברות שונות נוטלות חלק בפעילותה עם מספר עובדים כולל של 223,000. 111,000 מהעובדים מועסקים ב 61 מדינות מחוץ לאיטליה.

ראשונה בעולם

אם אתם זוכרים נכון את ההיסטוריה, בהתפתחויות טכנולוגיות רבות Fiat הייתה הראשונה בעולם בחדשנות ועיצוב תמיד הבדילה את האיטלקי האימפולסיבי הנלהב הזה מאחרים :) היה זה בטורינו ששם הותקן פס הרכבה הראשון לרכב באירופה. המכונית הראשונה עם תיבת קרדן הייתה של Fiat. מערכת Common Rail פותחה במשותף על ידי Fiat ו Bosch. Сoupe 2.0 turbo של Fiat הייתה המכונית האירופאית המהירה ביותר בתקופתה. Fiat Barchetta - הוכרה כמכונית הספורטיבית עם גג נפתח היפה ביותר, מכיוון שלבית האופנה המפורסם Pininfarina היה חלק ניכר בעיצוב מראהו הייחודי.

אגב, זה היה המייסד של Fiat, ג'ובאני אניילי, שהיה מהראשונים שהבין שכל יצרן מכוניות זקוק לסגנון משלו, ומי שאמור לייצר מראה ייחודי זה הוא אמן-סטייליסט. כדי לתת לכל רכב מראה אינדיבידואלי, ביקש אניילי מהמעצבים לפתח שישה כיסויי רדיאטור שונים.

היו אלה Fiat ו Alfa Romeo היו שהזמינו ראשונים גופים לייצור סדרותיהם מאומנים כמו לוקטי וטורטה (Locati & Toretta), ואז מזגאטו וטורינג (Touring). סטיילינג Italdesign שילב בין Maserati 3200GT, Lexus GS300 ו Fiat Grande Punto. אחד המעצבים המסוגננים של זמננו, פרנק סטפנסון, שעיצב את BMW X5 ו- Mini, העניק עיצוב ואישיות חזקה ל Maserati MC12 ו-Fiat 500.

Fiat 500 הפכה למכונית קטנה ביותר ביצור ההמוני. "Cinquecentos" הקטנה שינתה את פניה של איטליה בכך שהפכה את המכונית לנגישה לכולם. Fiat 500 הוא "תינוק הפלא" שהפך לסמל של איטליה ולקידום המוטורי שלה. היא נולדה לראשונה בשנת 1957, היא זכתה בלבם של כמעט 3.8 מיליון לקוחות והפכה לאגדה!

בשנת 2007, פיאט החליטה להחיות את המותג האגדי ולפתוח את דרכו לעתיד. אז יצאה לאור Fiat 500 החדשה, אשר דמתה בצורתה המוכרת לקודמתה וכללה את הפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים העונים על כל הדרישות של המכונית המודרנית. העיצוב הלא שגרתי של "500" החדש שפותח על ידי סטודיו Centro Stile Fiat, על כל הרעננות שבו, החידוש והאטרקטיביות שלו, אינו מותיר ספק שמדובר באותו Fiat 500 האגדי.

מכונית אחרת, Fiat Uno המפורסמת, הפכה למובילה בתחום החדשנות, והציעה מגוון רחב של חידושים: בתחום האלקטרוניקה, בשימוש בחומרים אלטרנטיביים, בתכנון ובמנוע וכו'. Fiat Panda שעיצבה על ידי ItalDesign, היא עדיין אחד הדגמים הזולים ביותר במערב אירופה.

מכוניות הספורט המגניבות ביותר בעולם שייכות לפיאט! הלוגו של פיאט עומד על החרטום של כל מכוניות המרוץ של פרארי. הוא רקום על סרבל של אלוף העולם במרוצי אופנועים ולנטינו רוסי, שגם בחייו רגילים מעדיף תמיד את פיאט 500 על פני כל הדגם רכב אחר.

החדשנות הטכנולוגית מהווה את לב ליבם של כל פרויקטים של Fiat, גם בעבר ובתקווה גם בעתיד. Fiat עוזרת לשנות את העולם, היא עצמה השתנה יחד עם העולם. כבר יותר ממאה שנה ש- Fiat מתקדמת בתשוקה איטלקית אמתית. התשוקה הזו נמצאת בכל דבר - ברעיונות, פרויקטים, טכנולוגיות, ארגונים ומכוניות! אחרי הכול, רק עם תשוקה לרעיונות אתה יכול להמשיך הלאה.

"דמיון הוא מנוע ההתקדמות" - המילים הללו מתאימות באופן מושלם למותג מסוגנן זה. העיצוב של Fiat באמת צופה אל העתיד.