Volkswagen הוא מותג רכב גרמני, שעל שמו נקראת אחד מענקיות הרכב העולמיות – Volkswagen Group או Volkswagen Aktiengesellschaft. בגרמניה היא מכונה לעתים קרובות Volkswagen Konzern, במדינות דוברות אנגלית Group Volkswagen, או פשוט - VAG.
פולקסווגן טיגואן ‏2020. מרכב, צורה. רכב שטח 5 דלתות, 2 דור, שדרוג
AUTOBOOM

פולקסווגן-המכונית של העם

פולקסווגן טיגואן ‏2020. מרכב, צורה. רכב שטח 5 דלתות, 2 דור, שדרוג

Volkswagen הוא מותג רכב גרמני, שעל שמו נקראת אחד מענקיות הרכב העולמיות – Volkswagen Group או Volkswagen Aktiengesellschaft. בגרמניה היא מכונה לעתים קרובות Volkswagen Konzern, במדינות דוברות אנגלית Group Volkswagen, או פשוט - VAG.

VAG מחזיקה לא רק במותג Volkswagen, אלא גם בAudi-, Seat, Lamborghini, Bentley, Bugatti, Scania, Skoda, Ducati, MAN AG, ו- 49.9% ממניות Porsche ... Volkswagen Group היא גם אחת מבעלי המניות העיקריים בחברת Suzuki Motor Corporation. יצרנית המכוניות האירופאית הגדולה ביותר, VAG מורכבת מ-342 חברות ומפעלים הממוקמים כמעט בכל רחבי העולם.

אמינות ונגישות הפכו את מכונית Volkswagen לפייבוריטית ופופולרית באמת. למעשה, שם המותג מתורגם מגרמנית כ"המכונית של העם". המכונית האהובה והמזוהה ביותר של המותג הזה נושאת את השם המצחיק "Volkswagen Beetle". איך נולד שם זה? ההיסטוריה של יצירת Volkswagen Beetle קשורה בשמו של מעצב הרכב המפורסם פרדיננד פורשה, מייסד AG Porsche.

איך נולדה Volkswagen Beetle

פורשה, למרות אהבתו למכוניות מרוץ יקרות וחזקות, חלם על מכונית קומפקטית לא יקרה, שכל אדם יכול היה להרשות לעצמו. בשנת 1931 החל לייצר מכונית קטנה Volksauto, מהמילה "Volk" – "העם". מכונית שבמראה החיצוני שלה מזכירה את Volkswagen Beetle... כבר בשנת 1936 הופיע האב-טיפוס הראשון של "Volkswagen Beetle" הפופולרית תחת השם KDF - Wagen, שפירושו מכונית מהנה ועוצמתית. לאחר מכן החל ייצורו של פולקסווגן VW30. היה לו מתווה מנוע אחורי וצורת גוף מעוגלת, שבזכותו קיבלה מאוחר יותר את הכינוי Beetle - חיפושית. אגב, ל"Beetle" הראשונה לא היה רדיאטור, המנוע היה מקורר באוויר, ולא נדרשו מים.

לאחר המלחמה חולץ מפעל Volkswagen, לאחר שיועד להריסה, על ידי אחד מקציני הצבא הבריטי. הוא עשה תרשים של החיפושית והראה אותו למפקדים במטה הצבאי האנגלי. כתוצאה מכך הגישה ממשלת בריטניה הזמנה על סך 20,000 מכוניות בבת אחת. אך גם לאחר מכן, גורלה של החיפושית הקטנה נותר תלוי על חוט במשך זמן רב. אף אחד לא הראה עניין בחיפושית הקטנה. הנרי פורד השני סירב לקבל את החברה אפילו כ"מתנה" וראש יצרנית הרכב הבריטית Rootes, וויליאם רוטס, כינה את המכונית "מכוערת ורועשת מדי" וטען כי Volkswagen Beetle לא תשרוד יותר משנתיים בשוק המכוניות ועל הכביש. החברה ניצלה לבסוף בזכות העובדה שהיא הצליחה למכור את החיפושית שלה בארצות הברית. זה המקום בו באמת היה צורך למכונית קומפקטית וזולה. קהל היעד שלה היו המשפחות – היא התאימה מעולה לאימא, אבא ולשני ילדיהם! בשנות השישים מכרה Volkswagen את מכוניותיה ב-80 מדינות!

אגב, אז המכונית לא נשאה את השם הרשמי " Volkswagen Beetle", אבל הכינוי דבק בה כל כך שבכל מדינה, ישנו תורגם לשפת האם שלה: Beetle באנגלית, Kafer בגרמנית, Fusca בפורטוגזית, Escarabajo בספרדית ... Volkswagen Beetle בעלת גרסאות רבות ומגוונות: קופה, גג נפתח ואפילו טנדר.

Volkswagen Beetle הפכה למכונית הנמכרת ביותר. למעלה מ-21 מיליון חיפושיות נמכרו ברחבי העולם!

בסרטון: פולקסווגן

27 שנים לאחר תום מלחמת העולם השנייה, לאחר ששברה את השיא של Ford Model T, הפכה Volkswagen Beetle למכונית הנמכרת ביותר. בסופו של דבר, למעלה מ-21 מיליון חיפושיות נמכרו ברחבי העולם! רק בשנת 2019 הודיעה הנהלת Volkswagen רשמית כי היא מפסיקה את יצורה של Volkswagen Beetle. עבור אירוע זה, יצרנית הרכב הוציאה סדרת פרידה מהחיפושית, שנקראת Final Edition.

הדגמים המודרניים

Volkswagen בעלת דגמים רבים נוספים המפורסמים לא פחות: Passat, Scirocco, Golf וPolo. ה Golf הפך לרב מכר של Volkswagen, והמכונית השנייה הנמכרת ביותר בעולם אחרי החיפושית. במשך עשרים ושלוש שנים מתחילת הייצור, יוצרו 17 מיליון מכוניות Volkwagen Golf משלוש סדרות שונות. Volkwagen Golf הביאה לעולם דור שלם של מכוניות הנקראות - "Golf Class".

האם הידעתם כי Passat Volkswagen קרויה על שם הרוחות המפורסמות הנושבות בין הקטבים הטרופיים כל השנה - רוחות הסחר? Volkswagen Golf נקראת על שם נחל המפרץ! Volkswagen Jetta קרויה על שם Jett Stream - זרם סילון. Volkswagen Scirocco נקראה כך על שם הרוח הדרומית מזרחית -"סירוקו".

רכב השטח של Volkswagen Touareg והקרוסאובר של Volkswagen Tiguan פופולריים מאוד בכל רחבי העולם. ישנה גם את המשפחתית היוקרתית המדהימה של Volkswagen Phaeton זהו מיניוואן 5 דלתות המיועד למשפחות גדולות...

כידוע מותג Bugatti שייך גם לקונצרןVolkswagen . המכונית המהירה ביותר בעולם, המגיעה למהירות של 432 קמ"ש, מיוצרת ... גם כן על ידי Volkswagen!

ובכל זאת ... הBeetle האגדית הפכה לסמלה של Volkswagen. מכונית זו הפכה ממש לבן משפחה עבור אנשים רבים ברחבי העולם.